Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem externí HDD

Zdravím. Potřebuji externí HDD, už mám 1x 500Gb WD my book essential. Dotaz je: Vzít další book nebo je lepší použít ext. box + HDD? Disk se nebude přenášet. Díky.

Už sis odpověděl sám (nepřenášení HDD).
Kup si prostě klidně i pomalý WD GreenPower,
předpokládám, že to bude na ukládání dat.
Na tu chvíli přenosu dat připojíš HDD dovnitř kompu,
třeba si kup stejný rozměr HDD jako Book Essential.

ma pravdepodobne notebook:

1. jiz ma jeden prenosny disk
2. proc disk pres USB, kdyz jej muze dat trvale do PC?

Pokud si vsak bude kupovat ramecek, pozor na znacku. Obcas jsou problemy, proto doporucuji pouzit diskuze kvuli zkusenostem treba na czechcomputeru. WD greeny jsou na ukladani perfektni.

Osobne bych jej dal na tu chvili do PC, jak psal Fuente.

Pokud na externim trvas, volil bych spis hotove odladene reseni. Pokud sestavujes sam, jdes do vyssi pravdepodobnosti poruchy z nejruznejsich pricin. Casto napajeci zdroj u ramecku na 3,5" byva nevalne kvality a bere vse do "kremikoveho nebe". Hovis-li praci s HW, pak ti ramecek nemusi vadit (v pripade trivialni poruchy si data zazalohujes rucne strcenim disku do PC, opacne rozebranim prijdes o zaruku). Dalsi vyhodou ramecku je lepsi vymena disku...

Nějak nechápu - trochu si protiřečíš. Nejdřív píšeš, že disk nebudeš přenášet, a pak zase že strkat HDD do PC 5x týdně není pravé ořechové.

Takže až si to rozmyslíš, moje doporučení je koupě interního hliníkového SATA šuplíku Vipower, který je vypínatelný, takže jej zapneš jen na nezbytně nutnou dobu počas zálohování a podobně. Rychlost SATA oproti různým externím obludám je nesrovnatelná.