Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem XP Prof - jak přepnout na nový účet ?

Vytvořil jsem Účet s omezenými právy.
V Ovl.panelech jej vidím v Uživatelské účty.
Dle seriálu Vladimíra Pracujeme s neprivilegovanými účty jej chci přepnout -
,,Systém, záložka Advanced(Rozšířené), User profiles (Uživatelské profily). Po kliknutí na Settings se nám zobrazí seznam uživatelských účtů, které máme práva měnit. Pod uživatelským účtem se nám zobrazí jen ten náš vlastní, pod administrátorským všechny účty na daném počítači.

Ovl.panely/Systém/Upřesnit/Profily uživatelů/Nastavení vidím jen ten svůj,administrátorský a po kliknutí na Změnit typ svítí Místní profil,cestovní profil je zašedlý,není co přepnout.

JAK přepnu na ten nový,omezený ůčet ?
JAK přenesu svá nastavení do toho nového ?

Vladimír to popsal až jsem v tom zbloudil.

1. pleteš si profil uživatele s účtem uživatele
2. profil se vytvoří při prvím přihlášení uživatele (takže se odhlas a přihlaš se jednou jako ten nový uživatel)
3. restartuj PC a přihlas se jako správce
4. nyní můžeš kopírovat profily. Podotýkám, že nelze kopírovat profil aktuálně přihlášeného uživatele, nebo uživatele, který má spuštěný nějaký task (proto ten restart v bodu 3.)

1- ano

2- takže se odhlas a přihlaš se jednou jako ten nový uživatel

3- restartuj PC a přihlas se jako správce
Správce - to je ten původní administrátorský účet ?
Žádného správce to po restartu nenabídlo.

4- Dobře,ale JAK kopírovat profily,to nevím
Snad to jde jen ze třetího účtu,pro ty 2 zbylé.

zkopírovat profil jde docela dobře:

1/ vytvoř účet Test s právy admina
2/ odhlaš se ze stávajícího účtu a přihlaš se na účet Test
3/ zmáčkni WIN+Pause/Break
4/ jdi na kartu Upřesnit a zmáčkni tlačítko Nastavení uprostřed karty
5/ klepni na účet kterého profil chceš kopírovat, zmáčkni Kopírovat a do řádku, který se objeví vepiš c:\documents and settings\default user, potvrď OK a potvrď, že opravdu chceš profil přepsat.
6/ odhlaš se z účtu Test, přihlaš se na původní účet a zruš účet Test
7/ vytvoř nového uživatele, odhlaš se z původního a přihlaš se na nového uživatele. Měl bys mít všechna nastavení z původního uživatele zachovaná.
8/ zmáčkni WIN+R a napiš tam Control userpasswords2, odentruj, klepni myší na nově vytvořeného uživatele, odškrtni políčko Před použitím musí uživatelé zadat jméno a heslo, potvrď OK a zadej 2x heslo (pokud jsi zahesloval účet).
9/ odhlaš se z nového a přihlaš na původního uživatele, v uživatelských účtech změň typ nového účtu na účet s omezeným oprávněním.
10/ Restartuj a měl by naběhnout automaticky nový uživatel jako neadmin.

hlídej si pod kterým uživatelem jsi přihlášem, a kterého uživatele kopíruješ. proto máš vytvořeného pomocného admina "test", protože účet "administrator" bys jinak nezkopíroval.

v tomto případě kopírování do "defaul user" myslím není nejvhodnější - to má smysl když se mé nastavení má projevit u všech nových účtů - to může ale nemusí být vždycky žádoucí.
radši bych admina kopíroval jen do nového účtu.

pozn.: ve starší odpovědi jsi psal že jsi "administrator", pak zase že "a.n."
je mi fuk že tím myslíš že jsi správcem, ale jde o název účtu kterým se přihlašuješ do windows, a tedy o jméno tohoto profilu v "C:\Documents and Settings\" - je vidět navrchu nabídky start

uživatele přepínám (jen teď při tomto boji,PC mám sám) Start/Odhlásit/Přepnout uživatele.

No a to je právě ta chyba, já jsem nepsal přepnout uživatele, ale odhlásit, to je rozdíl. Odhlásíš se z jednoho uživatele a přihlásíš na druhého a pak ti dovolí kopírovat.

Chlapi,celé se to povedlo,po spuštění PC se mi opravdu přihlásí ten Omezený účet,jak jsem chtěl.

Ale...
Nastavení oken,složek a vůbec všeho je jako po čisté instalaci,to Windowsácké.
Podle mne se ta nastavení nezkopírovala nebo jsem to někde nazapnul ?

To samé Firefox - vše bez nastavení,pluginů.

když vytuněný profil kopíruju do default user, a pak dám založit jakýkoli nový účet (lokální, z domény) - je po přihlášení též vytuněn. doplňky na firefox jsem pravda nekontroloval.
původní soubory původního admina je navíc nutné ručně dokopírovat. ne přemístit - to si nechají svoje původní práva.

ale tvým cílem nejspíš bylo ať má k původně existujícím souborům starého administrátora práva nový uživatel, proto's dole vyplňoval permissions na něj - a kopíroval to do jeho účtu. přiznávám že tento postup jsem nikdy nezkoušel, jen věřím že taky funguje.

jestli jsi pomocný "test" nesmazal, můžeš obě metody znovu vyzkoušet. tedy v případě přepisu default user ještě nesmí nový uživatel existovat - protože jen při vytvoření přebírá (vytuněné) default nastavení.

Ten nastavovací účet jsem zrušil dle rady -
6/ odhlaš se z účtu Test, přihlaš se na původní účet a zruš účet Test

Teď jsem vytvořil nový,omezený účet,20 minut si kopíroval nastavení (nebo profil,už z toho mám hlavu v pejru)
a zas :
Systém Widows vás nemůže přihlásit,protože nemůže načíst váš profil.

Už tomu nerozumím vůbec.

tuším jsi psal že máš xp profi.
tak se přihlas jako administrator, nejspíš bude bez hesla. v něm pro jistotu zopakuj oba kousky:
překopíruj starý vytuněný účet do default user.
když se ti po vytvoření zcela nového účtu2 (vytvořen v administratorovi) a přihlášení do něj nebude nastavení zdát, zkus druhý postup:
přihlášení jako administrator, zkopírování starého a.n. profilu do nového účtu2, dole rovněž vyplněno nový účet2
přepínání uživatelů máš už doufám konečně vypnuto, jinak to navždy děláš zbytečně.