Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napalovacku v notebooku system nevidi

Potreboval by som poradit co robit ked system (OS Vista) nevidi napalovacku, skusal som restart aj HWiNFO32, ani tam nie je, predtym isla. Do biosu sa nedostanem, nejde o moj notebook. Moze to byt virus, alebo je mozne to opravit na dialku? Co by som este mohol vyskusat?

Dakujem.

do biosu ať se dostane majitel, postup má v příručce co dostal k ntb.

nejake virusy, alebo skor spyware

vista je schopna chránit svůj systém před poškozením - do té doby než někdo velmi moudrý vypne uac.
buranský postup servisů - totální zrušení starého systému s daty a obnova čisté fabrické instalace - pak začíná hned vypadat rozumněji.

někdo přeinstaloval vypalovací program? nero dokázalo likvidovat existenci vypalovačky nesmyslnými záznamy v lowerfilter, upperfilter.

mechaniku vytáhnout ven (asi zespodu 1 šroubek), a zarazit zpět.
lepší by bylo se dostat do biosu zda je mechanika vidět - určitě se dá pro ten model stáhnout od výrobce návod. taky by šlo zkusit hned po zapnutí mačkat funkční klávesy - bacha ať se přitom nespustí obnova systému ze zálohy :)

kdyby bios mechaniku vypisoval, ale windows ji neviděly, smazat z registrů její větev v:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\IDE

..a nechat ji po restartu nadetekovat znovu. (její klíč bude mít přístupová práva jen pro system, před smazáním povolit pro everyone)

To co pise ledni brtnik ale mozes skusit, spustenie regedit a naklikanie sa do vetvy a zmacknutie Del a restart neni az taky problem. Len aby si nerozdrbala ten Win este viac :) Moze skusit aj v spravcovi zariadeni odstranit vsetky IDE controllery a restart.
Alebo skusit pozret aj v nudzovom rezime spravcu zariadeni.
Nezda sa mi to ako mozne ale u Win clovek nikdy nevie...