Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pavel se omlouvá ...

Ahoj lidičky, posledních pár dnů jsem tu měl pár dotazů; omlouvám se, že jsem teď neodpovídal těm co se mi tak snažili pomoct (děkuji). Dnes se mi zbořil disk, nešly rozpoznat některý oddíly a u jednoho jeho souborovej systém. Věřili byste tomu, že jsem ten zbořenej disk dával dohromady 6 hodin? Konzola pro zotavení, Disk Director, Reatogo, Hi...s (znalci ví) a hlavně furt dokola chkdsk c: /f (někdy i 5* za sebou).

Píšu to proto, abych nevypadal jako nevděčník, že mi někdo radí a já ani neodpovím. Už mám dušičku v peříčku.

Pavel

P.S.: Bootování trvá nějak dýl, ale data jsou OK. Mám šanci uspět se zárukou, když disk "na první pohled" funguje?

zkoušíš vymýšlet vymyšlené. hdd tune není ten správný sw na posouzení toho disku. určitě se dá použít jako další test ale ne jako hlavní. kdyby jsi nám konečně sdělil tu značku povíme ti název utility nebo běž na stránku výrobce. na hirens boot cd najdeš ty utility všecky pohromadě a nebudeš muset řešit boot z disket. seagate má i online test

No, stalo se tohle: Nabootoval jsem, vypálil data a pak už ten disk klekl asi úplně. Je to disk v notebooku Acer Aspire 1356LMi, výrobce neznám, protože to nebudu rozdělávat, půjde do servisu a softwarově to už nezjistím, nechám ho odpočívat. Že mi HD Tune nepomůže jsem nevěděl ...

Tak díky.

Pavel

Mám takúto nepríjemnú skúsenosť:

Náročky neuvediem značku disku, lebo sa tu strhne diskusia o značkách. V robote mi začal disk vykazovať problémy s čítaním a vydával zvláštne zvuky, akoby sa počas používania zastavovalo otáčanie kotúčov. Skončilo to tak, že po dvoch týždňoch nám dal zbohom. Bol sformátovaný nízkoúrovňovým a potom išiel. Asi tak za týždeň sa to začalo opakovať. Dal som mu dva týždne, ale skapal za 5 dní. Bol reklamovaný a odvtedy pkroblémy nie sú. Sú tomu presne 4 roky. Ten disk odišiel po 2 mesiacoch používania. TAkže každému odporučam, ak mu blbne disk, tak nešetriť za DVD, prípadne za CD a páliť a páliť. Prípadne urobiť zálohu na iný disk. V každom prípade veľa šťastia pri prípadnej reklamácii. Nie vždy je reklamácia uznaná, hoci by mala byť. Mal som problémy s napalovačkou DVD a týždeň som sa s nimi vadil za reklamáciu, kým to uznali, hlavná vec, že dovtedy urobili zo mňa tupca, ktorý sa snaží presadzovať svoje zmýšľanie. Nakoniec uznali, že mám pravdu a ospravedlnenia som sa nedočkal. Takže, či uspeješ pri reklamácii záleží z veľkej časti aj od predávajúceho, nie len od technického stavu. Žiaľ, ale je to tak.

Jestli bys dodal technikovi log z diskety od výrobce,
tak bys to podle mně výrazně urychlil. Nízkoúrovňový
formát je tak na dvě věci - na k***t (MM..) (Fuente) a na nic.
Totéž udělá ZeroFill, pomůže jen na chvíli.

Měl bych spíše tento závěr : pokud je podezření na chyby HDD,
tak napřed otestovat utilitou od výrobce a pak se věnovat
případným jiným problémům.

Moje situace je trošku jiná. Můj prodejce s tím nemá nic společnýho, vše vyřizuju přímo se servisem Acer v Brně. Už se mi ozvali, disk je opravdu vadný, vyřeší se to jeho výměnou v rámci záruky. Dokonce jsem se s nimi domluvil, že bych rád disk o větší kapacitě; pošlou mi cenovou nabídku a já si vyberu disk a zaplatím rozdíl v ceně.

Pavel

Tak notebook je zpátky ze servisu, to to trvalo. Vyměnili základní desku (nevím proč) a mám i nový disk (záruka), je rychlejší (5400 ot./min.) s větší cache (8MB).

Brzy se tedy dám do těch věcí, na který jsem se před 3-4 týdny ptal (a za jejichž odpovědi děkuji).

Pavel