Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno dotaz na přehrávání DVD filmů na počítači

Dobrý den,
poradíte mi? Doufám že jo. :-)Momentálně jsem nemocný, a proto jsem se chtěl podívat na počítači na filmi které mám na DVDčkách. Jenomže když dám DVD do mechaniky (DVD)a nechám načíst tak to nejde. Konkrétněji jako spouštěcí ovladač se mi zapne Windous media player. V tom je ten háček protože to začne hlásit chybu ve které stojí : Program windouws media player nemůže přehrát tento disk DVD, protože v počítači není nainstalován kompatibilní dekodér DVD. Proto Vás chytré lidi žádám pomozte nebo poradtě mi jak to mám zprovoznit. Budu čekat na vaši rychlou a dobře pochopitelnou odpověd. Předem Vám děkuji za odpovědi a rady. :-)

MDěkuji. Ale měl bych ještě jednu prozbu. Mohl byste mi dat konkrétní odkaz kde bych si to mohl stáhnout? Já jak se znám bych zase stáhl nějakou levárnu a to vždy má opačné učinky oproti tomu jak by to mělo fungovat. Předem Děkuji.

Neumi. Az Vista ma v zaklade aj kodeky pre DVD (aspon myslim ze ma).
Ked ti na XP ide DVD vo WMP tak uz si tam instaloval bud Nero alebo nejaky SW na pracu s DVD apod. ktory obsahuje prislusne kodeky (mpeg2 kodek a ac3 kodek).
P.S. mne sa kedysi davno tiez zdalo ze to predsa islo samo na WinXp SP2 v ktorych skoro nic nebolo, ale potom som si uvedomil ze uz som tam mal nacpane Nero v tych Win.

Máte pravdu, instaloval jsem Nero 6.
Pak WMP jel dobře 2 roky dokud jsem neinstaloval Videostudio 6, to přestal jít zvuk. Za další rok jsem instaloval PDVD a už jede vše OK.
A když na druhém PC chci pustit záznam v MPG z DVB-T tak mi to taky nejede vůbec. - vidím v tom souvislost.
To DVB-T je celé divné, mpg z něho nelze načíst ani ve virtual dubu, hlásí nějakou hlášku, jakou nevím - a extra to teď zkoušet nebudu :-)

To DVB-T je celé divné, mpg z něho nelze načíst ani ve virtual dubu, hlásí nějakou hlášku, jakou nevím

To je transportní stream - většinou se musí předpřipravit - třeba tímto: http://pc.poradna.net/f/view/395796-ts-doctor-opra vte-sve-transportaky. Trasporťák je speciálně uzpůsobenej formát tak, že když dojde třeba k malinkatému přerušení signálu, třeba pouze video streamu, aby přehrávač dokázal zesynchronizovat video a audio, chybějící kousek videa (takže přebývající kousek audia) useknout a plynule pokračovat v přehrávání. Většina videoeditorů si stímhle čurbesem uvnitř kontejnerů neporadí.

EDIT// předpokládám, jak píše MM VDMod, obyč přímo nepracuje s mpg.

Já na kartě mám nastavení záznamu
Program stream
Transport stream

Když nastavím transport stream tak se mi uloží soubor z koncovkou TS - jsou tam všechny kanály z multiplexu, neumím to přehrát vůbec a ani to nepotřebuji
Používám program stream
Uloží to normální MPG, ale moc normální není. Na druhém PC nehraje a na tomto PC občas se obraz mírně pozastavuje a seká, ale zvuk jde dále, zajímavé že se to zasekává pokaždé na jiném místě, hlavně jak je tam nějaký nenadálý pohyb - tak je to celé zpomalené. Po konverzi do DVD formátu je to OK.
Tento MPG ale virtual dub mod nevezme.

Takže nevím jestli mi tvůj článek, který jsem nedávno letmo četl pomohl, když to moje nejsou nejspíš transporťáky ale nepovedený MPG.

Jo nepovedený MPG díky těm chybám v transporťáku(který ve skutěčně leze do bedny, program to potom uzpůsobuje a asi špatně do Program Stream). Ideálně by to bylo dobrý prohnat tím programem nebo obdobným. Měl by ti to opravit. Pochopitelně, že je fajn, když to něco hlásí, napsat co to hlásí.