Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kontrast a vůbec parametry lcd

Ahojte.
Hrozně se omlouvám; vím, že tohle téma tu proběhlo už milionkrát, ale fakt nemám nervy na to, hledat to ve fóru. Prosím všechny, kteří k tomu mohou cokoliv říci, dejte tip, případně mě poučte o parametrech, které mám chtít. Chci koupit monitor. Předpokládám úhlopříčku 19" - víc opravdu není třeba. Rozhodně by měl být LCD. O co mi opravdu jde, jsou dvě věci. Jednak cena a jednak kvalita zobrazení. Především kvalita zobrazení. Čili kontrast, odezva a ty ostatní věci, o kterých nemám ani zbla povědomí.
Díky za poučení.

Parametre su hovadiny ktore v realite neplatia.
Ked chces kvalitu zobrazeni tak si priprav 500eur na nejaky slusny SPVA Eizo, a necakaj neviemjaku odozvu. Ked chces odozvu tak nejaky drahsi samsung apod ale necakaj nejaku valnu kvalitu zobrazenia hlavne ak to bude TN panel.

P.S. resp. mal by si definovat co myslis "kvalitou zobrazenia". Kontrast a odozva nema nic spolocne s kvalitou zobrazenia.

Poučení - nemůžeš chtít kvalitu a zároveň trvat na nízké ceně. Vždycky to bude kompromis.

Má být LCD širokoúhlé? Matný nebo lesklý povrch? Je pro tebe důležitější rychlá odezva ve hrách nebo věrnost zobrazení např. fotografií a pozorovací úhly?

Osobně bych volil větší úhlopříčku, ale když tvrdíš, že větší není třeba, musíš to vědět sám nejlíp.

Rzohodně bych volil SPVA a S IPS technologii. Dají se koupit slušné a za pár korun. Třeba Dell Ultrasharp, i když nevím jestli má i verzi v 19". Cenově by to mělo vyjít do 6000 Kč.

Kontrast je důležitý skutečný kontrast a né vyhoněný dynamický.
Takže 40 000:1 u Aceru rozhodně nebude lepší než 1000:1 u Dellu.
TNko vždy bude o ničem. Bídné pozorovací úhly a nekvalita barev.

Tak.
Este by som dodal ze by som sa zasadne vyhybal znacke Acer, a neznamym znackam (typu HANNS-G a podobne smejdy made in pivnica, ptz to vsetko bude nahodne blikat podsvietenie a nahodne robit vsetko mozne len nie to co ma, a tie ich papierove "parametre" su uplne blbosti).
Vsimat si typ panelu SPVA alebo S-IPS, a ignorovat najlacnejsie kategorie a znacky.