Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kontrast a vůbec parametry lcd

Ahojte.
Hrozně se omlouvám; vím, že tohle téma tu proběhlo už milionkrát, ale fakt nemám nervy na to, hledat to ve fóru. Prosím všechny, kteří k tomu mohou cokoliv říci, dejte tip, případně mě poučte o parametrech, které mám chtít. Chci koupit monitor. Předpokládám úhlopříčku 19" - víc opravdu není třeba. Rozhodně by měl být LCD. O co mi opravdu jde, jsou dvě věci. Jednak cena a jednak kvalita zobrazení. Především kvalita zobrazení. Čili kontrast, odezva a ty ostatní věci, o kterých nemám ani zbla povědomí.
Díky za poučení.

Rzohodně bych volil SPVA a S IPS technologii. Dají se koupit slušné a za pár korun. Třeba Dell Ultrasharp, i když nevím jestli má i verzi v 19". Cenově by to mělo vyjít do 6000 Kč.

Kontrast je důležitý skutečný kontrast a né vyhoněný dynamický.
Takže 40 000:1 u Aceru rozhodně nebude lepší než 1000:1 u Dellu.
TNko vždy bude o ničem. Bídné pozorovací úhly a nekvalita barev.

Tak.
Este by som dodal ze by som sa zasadne vyhybal znacke Acer, a neznamym znackam (typu HANNS-G a podobne smejdy made in pivnica, ptz to vsetko bude nahodne blikat podsvietenie a nahodne robit vsetko mozne len nie to co ma, a tie ich papierove "parametre" su uplne blbosti).
Vsimat si typ panelu SPVA alebo S-IPS, a ignorovat najlacnejsie kategorie a znacky.