Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční pc

Dobrý den, mam doma pc, poslední dobou se stávalo, že se pc seknul, nepomohl ani tvrdý restart, až vypnutí a opětovné zapnutí pc. Začalo se to zhoršovat, někdy pc nešel ani zapnout(nenaběhl ani bios). A když ano, tak se většinou poškodil nějaký soubor ve win a musel jsem ho obnovit pomocí nástroje obnovení souborů a nastavení...a pak zase pc se po nějakém čase zasekl a pořád dokola...napadá mě jediné - vadná operační paměť...Je tomu tak, či se problém ukrývá někde jinde? Děkuji za pomoc

tak jsem otestoval paměti i disk a vše oka. Zkusil jsem přepojit kabely, vyčistit pc... Ted uz pc ani nenaběhne (zdroj je v pořádku, kontrolky se rozsvítí, větráky roztočí...) Takže jediná volba - vadná deska?

Zkusil jsem přepojit kabely, vyčistit pc... Ted uz pc ani nenaběhne

:-? nie, asi vadna obsluha :) Jake kabely si prepajal a jak si tam co cistil?
Vysun a zasun parkrat RAM moduly, skus to len s jednym. Overit ze si zapojil vsetky dodatocne napajacie konektory zo zdroja (hlavne 4pin vedla CPU ak na doske je, a ze bol pouzity spravny kabel od zdroja)
Zdroj nemusi byt v poradku, ze kontrolky sviti a vetrak sa toci neznamena ze je zdroj v poradku. Skusit iny zdroj, poodpoajat vsetko nepodstatne nechat len CPU RAM a grafiku, nechat si to skontrolovat expertom ze je tam vsetko zapojene.

P.S. skusit clear CMOS, mozno by som skusil aj novu knoflikbaterku.

za nějakého amatéra se nepovažuji... takze bych si asi odpustil reci s vadnou obsluhou:-)

opetovne zapojeni napajecich kabelu,datových kabelů,vyndání jednotlivých modtlivých ulů paměti,vyzkoušení po jedné,v jednotlivých slotech. Zkusil jsem i zapnout pc, jen se zapojenou grafickou kartou a ramkou, bez disku atd. Clear CMOS taky... Jediný co jsem nezkusil je jiný zdroj, ale tenhle jsem ted promeril a zda se v poradku...