Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Flash routru D-Link DIR 330

..slušně se ptám, jestli to už někdo nedělal..myslím ten flash..anglicky neumím, ale tápavě jsem vyčetl, že potřebuji k tomu nějakej soubor (dd-wrt v24. mega generic.bin) a program tftp32..ale jak se to tam namorduje..to jsem nepochopil..asi bude jednodušší koupit novej routr..nebo jestli někomu pomůže tento návod:

0. power on your dir320;
1. plug into LAN1 (PC is 192.168.0.xx );
2. tftp -i 192.168.0.1 PUT firmware.bin
or do the same with tftpd32 (click upload).
3. shortly disconnect power (~0,5sec) and plug DC jack back.
4. when link comes up, press ENTER
quick, frequent flashing light shows, that software is uploading;
5. WAIT!!! for some minutes, until SSID dd-wrt comes visible.Reconfigure PC’s IP and

dost sa cudujem, ze chces do D-Linku nainstalovat alternativny firmware. DD-WRT nie je firmware vyrobcu, ale firmware co vyvija skupinka ludi, spravidla linuxakov, ktory su schopni si tam potom instalovat spravne aplikacie a nastavenia. nechces radsej instalovat original D-Link firmware, ked zjavne nie si ziadny linux guru? resp. tam ten original firmware uz bude, skus pozriet v prirucke ako s nim nastavis veci. napriklad v exploreri das 192.168.1.1 a potom sa prihlasis ako admin heslo admin...

naopak, DD-WRT je primárně určen pro NEexperimentátory, jako "uzavřené řešení". Kdybys chtěl experimentovat s aplikacemi, šel bych do originálního OpenWRT nebo X-WRT.

Základní vlastností DD-WRT je široká možnost konfigurovatelnosti routeru (tj. funkce, které originální FW neposkytuje, nebo poskytuje v omezené formě nebo poskytuje velmi nekvalitně)