Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné vypínání PC

Zdravím...

chtěl bych se zeptat jestli někdo neví proč se mi samovolně vypíná pc.. jde o to, že po určité době se sám vypne... někdy to je 10s někdy 5minut... nejdřív jsem myslel jestli není rozbitý vypínáč.. tak jsem tedy sehnal jiný.. vyměnil.. ale je to bezezměny.... prohlídnul jsem všechny větráky jestli fungují zda se to nepřehřívá.. nezdá se mi... myslel jsem si jestli to nemůže být třeba jen chyba ve windowsech... ale když jsem pak nechal běžet pc v biosu.. opět se po určité době vypnul.. teď už ani nemám snahu to furt zkoušet.. neví někdo v čem by mohla být závada?!?!?

ještě jsem si myslel jestli to nemůže být nějaký vir... ale je zvláštní že to nezůstane ani v nouzovým režimu ani v biosu.. nemá tedy někdo nějakou zkušenost?? pc je staré zhruba 4-5 let.. většina komponentů je původní až na RAM paměti, CD rom a disků...

bližší info když tak sdělím... předem dík

Nemoze to byt ziaden vir, pravdepodobne sa nieco prehrieva (napr. nesedi chladic na CPU apod) alebo je vadny zdroj alebo doska. Zisti sa to skusenim ineho zdroja napr. pozicanim z ineho PC na 10minut.

P.S. teploty mas urcite zobrazene aj v BIOSe a aj vo Win napr. program speedfan tak si ich kontroluj ze ake su teploty ked sa to vypne.

Deska je kus laminatu, ta vydrzi aj 300° :-) Ak myslis chipset tak 70 je uz nanho dost ale nevypinal by sa este kvoli 70°.

P.S. a cidlo na doske mimo chipsetu je na to aby clovek vedel ci sa mu neprehrieva vzduch v kejse, tam by aj 50° znamenalo ze vetranie kejsu je nahovno, ale my sa tu bavime o vypinani a nie o vetrani vnutra kejsu.