Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ubuntu 9.04 "Jaunty Jackalope"

ZDravim, zacinam pokouset linux a tak jsem si stahl ubuntu.)Pry pro zacatek docela dobra, klikaci, na nauceni aspon zakladu atd..
Problem ale je, ze instalace probehne zda se korektne, (myslim, zadnou chybu to nevypise, nic)
Po restartovani pc mam na vyber mezi xp a ubuntu, dam ubuntu, ta se zacne nacitat a hodi to hlasku chybejici ci poskozeny hal.dll.
Preinstalujte system....
Preinstalovavam uz po treti a zadna zmena, nevi nekdo co s tim?

Disk jest rozdelen na C: a D: ubuntu jsem se pokousel nainstalovat na oba dva oddily (samozrejme postupne, kvuli zjisteni, jestli neni krpa v tomhle) na c: je i win, ubuntu prvne sla na D: kde nefungovala, pak pokusne na C:
S oddilama se mi prilis sachovat nechce, pravda, D: mam momentalne volne zcela, takze by to nemusel byt takovy problem.Takze mohl by jsi prosim poradit jak zrusit D:?Diky

Jo, tys to instaloval přes WUBI ? :-) . Instaluj samozřejmě z CD klasicky- nabootovat z CD Ubuntu a na ploše máš ikonku instalace. Zapomeň na D: - tedanezapomeň- jdi ve windows do správy disků a D: odstraň aby ti vzniklo prázdné místo bez oddílu. Při instalaci pak vyber možnost, aby instalátor nainstaloval Ubuntu do tohoto prázdného místa. Instalátor ti to automaticky rozvrhne na další části, (jednou z nich je SWAP ) a naformátuje na linuxový file system.

Tak uz jsem to rozjel uspesne:)Drandim na ubuntu:)
Kazdopadne se vyskytl dalsi problem, pri prohlizeni poradny se mi nacte pouze uvodni cast, strom diskuzi nikoliv. Zde, do diskuze jsem se musel dostat prez vyhledavani a stejne se mi opet zobrazil pouze uvodni dotaz, nikoliv strom diskuze. Snad mi rozumite....Nevite nekdo co s tim?.)DOufam, ze jsou i jine eventuality, nez shanet jiny prohlizec:)

Ano, ve firefoxu je java povolena, resp zakazane tam neni nic...verzi mam 3.012, jdu zkusit aktualizovat....
V opere to funguje jakztakz, i kdyz to nacitani trva dost dlouho...kuprikladu na takovy facebook se nedostanu vubec. Zkousel jsem i Epiphany a nic...
Btw: mam problem jeste s postovnim klientem, emaily se mi stahuji, ale ne a ne se odeslat, zkousel jsem primarne Evolution, kde se mi povedlo emialy stahnou, nikoliv vsak odeslat, ted zkousim Thunderbird a to same,stahnu, neodeslu...SMTP nastavuji jako smtp.seznam.cz, je to tak spravne, kdyz mam email xxxx@seznam.cz? domnivam se, ze ano, ale necham si poradit...

smtp se nastavuje na smtp poskytovatele internetu, bude to určitě na jeho stránkách napsané. Ta verze 3.0.12 je v pořádku, firma, co má Ubuntu na starosti ( Canonical) nejdříve otestuje software a pak ho zařadí do repozitáře ( sklad software ) ze kterého instaluješ, takže 3.5.1 tam ještě nemusí být- já to instaloval zvlášť a pak doinstalovával češtinu- stahoval jsem verzi pod názvem Shiretoko. Doporučuji stáhnout a nainstalovat Fluxbox- je to malinký a hodí se to, když se nemůžeš dostat do Gnome. Taky je praktický mít nainstalovaný Midnight commander- líp se s tím dělá tomu, kdo neovládá command line.

prikaz ping funguje i v linuxu ;-).
Tvuj system je nastaven na ziskani adresy automaticky z DHCP, takze nejspis od tveho routru dostane potrebne informace (adresu, branu, DNS servery)
Jinak, kdyz si zapnes terminal (takove okno s blikajicim kurzorem prikazove radky), takze par sitovych prikazu (je mozne, ze bude nutne pred nektere pridat "sudo", aby si je vykonal jako administrator, bude to po tobe chtit tvoje heslo):
"ifconfig! - bez parametru vypise aktualni konfiguraci sitovych karet
"cat /etc/resolv.conf" - ukaze seznam dns serveru
"route -an" - ukaze aktualni routovaci tabulku systemu.

Kdyztak sem vysledky muzes prihrat, jestli to uznas za potrebne. :-)

reakce terminalu na prikaz "ifconfig"

eth0 Link encap:Ethernet HWadr 00:24:1d:01:29:da
inet adr:192.168.100.100 Všesměr:192.168.100.255 Maska:255.255.255.0
inet6-adr: fe80::224:1dff:fe01:29da/64 Rozsah:Linka
AKTIVOVÁNO VŠESMĚROVÉ_VYSÍLÁNÍ BĚŽÍ MULTICAST MTU:1500 Metrika:1
RX packets:2905 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:2902 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
kolizí:0 délka odchozí fronty:1000
Přijato bajtů: 2231194 (2.2 MB) Odesláno bajtů: 452172 (452.1 KB)
Přerušení:253 Vstupně/Výstupní port:0xa000

lo Link encap:Místní smyčka
inet adr:127.0.0.1 Maska:255.0.0.0
inet6-adr: ::1/128 Rozsah:Počítač
AKTIVOVÁNO SMYČKA BĚŽÍ MTU:16436 Metrika:1
RX packets:36 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:36 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
kolizí:0 délka odchozí fronty:0
Přijato bajtů: 2320 (2.3 KB) Odesláno bajtů: 2320 (2.3 KB)

Reakce terminalu na prikaz "cat /etc/resolv.conf"

# Generated by NetworkManager nameserver 192.168.100.252

Reakce terminalu na prikaz " route -an"

route: invalid option -- 'a'
Použití: route [-nNvee] [-FC] [<AF>] Zobrazí směrovací tabulky v jádru
route [-v] [-FC] {add|del|flush} ... Změní směrovací tabulku pro AF.

route {-h|--help [<AF>] Nápověda pro použití s AF.
route {-V|--version} Vypíše označení verze a autora
programu.

-v, --verbose bude vypisovat podrobné zprávy
o činnosti
-n, --numeric nepřekládat číselné adresy na jména
-e, --extend vypíše podrobnější informace
-F, --fib zobrazí Forwarding Infomation Base
(implicitní)
-C, --cache místo FIB zobrazí směrovací cache

<AF>=Use '-A <af>' or '--<af>'; default: inet
Seznam možných tříd adres (podporujících směrování):
inet (DARPA Internet) inet6 (IPv6) ax25 (AMPR AX.25)
netrom (AMPR NET/ROM) ipx (Novell IPX) ddp (Appletalk DDP)
x25 (CCITT X.25)

No, moc moudry z toho nejsem, pokud se z toho da vycist neco ohledne meho problemu, budu rad, kdyz mne trosku nakopnete..

To wamspider: bohuzel Tvuj navod mi nepomohl.
do terminalu jsem zadal

sudo iptables -t mangle -A FORWARD -p tcp --tcp-flags SYN,RST SYN -j TCPMSS --clamp-mss-to-pmtu

tedy verzi kodu, kterou upravil kolega, nacez se ihned bez jakekoliv reakce opet objevil prikazovy radek cisty...
Nasledne jsem zkousel i Tvou verzi prikazu (bez pomlcky:) nacez mi to vyplivlo tohle :

iptables v1.4.1.1: -c requires packet and byte counter
Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.

Nasledna instalace firestarteru a jeho funkce a sprovozneni se zdaji byt bezproblemove, nicmene problemove stranky zustavaji nadale problemovymi...Redsnake

Nasel jsem na foru ubuntu dalsi tip. A to nastavit open DNS servery 208-67-222-222 a 208-67-220-220.
Nicmene netusim co tim dotycny myslel, jestli rucni nastaveni IPv4, pak tedy mam jen jednu kolonku Servery DNS, jak tam zapsat oba udaje? a jak nastavit adresu, sitovou masku, branu? je toto nastaveni spravne?

adresa 192.168.100.100, sitova maska 192.168.100.255, maska 255.255.255.0