Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ubuntu 9.04 "Jaunty Jackalope"

ZDravim, zacinam pokouset linux a tak jsem si stahl ubuntu.)Pry pro zacatek docela dobra, klikaci, na nauceni aspon zakladu atd..
Problem ale je, ze instalace probehne zda se korektne, (myslim, zadnou chybu to nevypise, nic)
Po restartovani pc mam na vyber mezi xp a ubuntu, dam ubuntu, ta se zacne nacitat a hodi to hlasku chybejici ci poskozeny hal.dll.
Preinstalujte system....
Preinstalovavam uz po treti a zadna zmena, nevi nekdo co s tim?

Tak uz jsem to rozjel uspesne:)Drandim na ubuntu:)
Kazdopadne se vyskytl dalsi problem, pri prohlizeni poradny se mi nacte pouze uvodni cast, strom diskuzi nikoliv. Zde, do diskuze jsem se musel dostat prez vyhledavani a stejne se mi opet zobrazil pouze uvodni dotaz, nikoliv strom diskuze. Snad mi rozumite....Nevite nekdo co s tim?.)DOufam, ze jsou i jine eventuality, nez shanet jiny prohlizec:)

To wamspider: bohuzel Tvuj navod mi nepomohl.
do terminalu jsem zadal

sudo iptables -t mangle -A FORWARD -p tcp --tcp-flags SYN,RST SYN -j TCPMSS --clamp-mss-to-pmtu

tedy verzi kodu, kterou upravil kolega, nacez se ihned bez jakekoliv reakce opet objevil prikazovy radek cisty...
Nasledne jsem zkousel i Tvou verzi prikazu (bez pomlcky:) nacez mi to vyplivlo tohle :

iptables v1.4.1.1: -c requires packet and byte counter
Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.

Nasledna instalace firestarteru a jeho funkce a sprovozneni se zdaji byt bezproblemove, nicmene problemove stranky zustavaji nadale problemovymi...Redsnake

Nasel jsem na foru ubuntu dalsi tip. A to nastavit open DNS servery 208-67-222-222 a 208-67-220-220.
Nicmene netusim co tim dotycny myslel, jestli rucni nastaveni IPv4, pak tedy mam jen jednu kolonku Servery DNS, jak tam zapsat oba udaje? a jak nastavit adresu, sitovou masku, branu? je toto nastaveni spravne?

adresa 192.168.100.100, sitova maska 192.168.100.255, maska 255.255.255.0