Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 HDD nejdou ..chyba NTLDR

Dobry den,
dnes ke mě přijel kamarád se svým Pc že mu z ničeho nic nenajel počítač.Má tam 2 Hdd ata 80gb disky.
Že je zkoušel formátovat a instalovat Win,ale že se mu to nedaří.
Vzal jsem tedy jeden HDd do svého Pc zapojil a zapl Pc.Počítač ani nenajížděl jen se okamžitě objevila obrazovka kde bylo
napsáno NTLDR (že je nějaká chyba) a ctrl+alt +delete na restart.
Vyndal jsem jej tedy a vložil druhý Hdd.
Normálně počítač najel a podíval jsem se do jeho disku,který byl rozdělen na 2 oddíly.Kamarád chtěl naformátovat ten hdd a z těch dvou oddílů udělat
jeden.Udělal jsem tedy přes instalační cd Win Xp pomalý format HDD a zrušil oba oddíly.
Dal jsem zpět ten naformátovaný Hdd do jeho Pc a začal instalovat Win Xp.Po 2 minutach napsal Win,ze nelze zkopirovat a nainstalovat nejaky soubor.
Po vymeneni instal. cd,ktere nepomohlo jsem restartoval Pc.
Od te doby uz i druhy Hdd pise chybu s NTLDR.
Dekuji za vyjadreni...

Jo a jeste neco :-)...nejak se mi podarila prepnout tadz na foru klavesnice a misto pismen z hacky mam jen cisla a mam obracene y a z

Vymenit kabel k disku, CDROM mechaniku, kabel k mechanike, instalacne CD, atd.
Ked nevies co alebo nemas to za co vymenit tak to nerob a prenechaj to odbornikom. Zavada je pravdepodobne v HW, a kuzelne zaklinadlo neni.

P.S. v BIOSe overit ze neni zapnuta nejaka antivirova ochrana MBR alebo co.

Zaklínadlo nepotřebuju...kabeláž může být vadná u něj ale určitě né u mě.Pokud jsi četl tak jsem vyzkoušel 2 instalační cd..obě jsou naprosto v pořádku.To že závada je v HW je pochopitelné už z mého dotazu,když nejde spustit systém na zcela funkčním Pc.K tomu P.S. se raději nebudu vyjadřovat...

V kazdom BIOSe sa to vola inac (MBR protection, bootblock protection apod) keby si tam pozrel a ked to tam je tak by si to nasiel.

HDD ta pusti len musis vediet co robis. Nastavit v BIOSe boot z CD a spusti sa instalacia. "NTLDR missing" znamena ze bootuje z toho HDD, takze BIOS POST presiel komplet OK a BIOS chce bootovat a nie je tam ziaden problem, okrem toho ze na tom HDD je posahana instalacia a treba to nainstalovat znova. To je cele. Nastavis v BIOSe boot z CD a spustis instalaciu, ale nie z CD media alebo mechaniky ktora vypise ze nemoze skopirovat subor - vtedy je vada v mechanike, CD, alebo kabelazi CDROM/HDD. Moze byt aj v HDD ale nie v dvoch naraz!
Az to das niekomu kto je schopny v BIOSe nastavit boot z CD a spustit instalaciu Win, tak budes vediet ako sa to robi. Ked nechapes co ti tu pisem tak ti asi ine neostava ako dat to niekomu kto uz instaloval Windows a pozerat sa ako to robi. Inac je tu vedla v stlpci v sekcii clanky aj obrazkovy navod na instalaciu Win.

chtěl naformátovat ten hdd a z těch dvou oddílů udělat jeden. Udělal jsem tedy přes instalační cd Win Xp .....
pomalý format HDD ....a zrušil oba oddíly.
Dal jsem zpět ten naformátovaný Hdd do jeho Pc a začal instalovat Win Xp.

Robil si v poradí ako píšeš ?

formatoval si v instalacke predpokladam. A potom co? Skusil si tu instalaciu znova? Co presne sa stane ked spustis instalaciu Win z CD? NIE NA SVOJOM PC ALE NA TOM JEHO. V tom jeho PC nechaj pre zaciatok len jeden HDD a skontrolovat zapojenie a kabelaz (80zil kabel a HDD alebo CDROM ak je samotna tak musi byt na konci kabla. Skontrolovat ze HDD je nastaveny prepojkami na master/single ak je samotny). A napisat jak presne ta instalacia dopadne.

Normálně počítač najel a podíval jsem se do jeho disku, ..... Kamarád chtěl naformátovat ten hdd a z těch dvou oddílů udělat jeden. Udělal jsem tedy přes instalační cd Win Xp pomalý format HDD ....

Prečo s instalačným CD, čo takto "správa diskov"