Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde přečíst CD v novější mechanice

Zdar,
dříve se mi stávalo, že CD (DVD?) vysmažené v určité mechanice nešli v některé jiné mechanice (tj. ta co CD vyrobila, jej i přečetla vždy), nyní však jsem od kámošů dostal CD s fotkami a opět mám ten problém- nová mechanika prostě nepřečte CD ukáže mi ho jako prázdná- zkoušeno na WinXP i Linuxu, ale na jiném PC s jinou- o dost starší DVD mechanikou CD přečtu. Proč?

ee je to rok nová mechanika... já palím zásadně jen na Verbatim, kámoši vesměs také... nevím jakou rych. to vypalovali...

jinak k firmware- matshita DVD-ram UJ-850s, našel jsem jen firm. na uj-850 v.1.01 a ten nešel aplikovat, říkal, že mech. je právě v provozu a nemůže tedy provést změny

Mechanika môže byť novo zakúpená,ale ten typ je už vyše 4 roky starý,a odvtedy nastalo mnoho zmien v skladbe substrátov na výrobu zapisovatelných médií,také novodobé médiá už mechanika nemusí korektne rozoznávať,pozri stránky matsushita/panasonic/toshiba ohladne novšieho firmwaru,podla rúznych zahraničných for,táto mechanika nemá problémy s novodobými maxell a sony médiami,u ostatných sa už vyskytujú.Pre mechaniku existuje firmware 1.90,uj-850 je trošku rozdiel oproti uj-850s,možno to bol dôvod k nefunkčnosti upgradu spomínaného firmwaru.