Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde přečíst CD v novější mechanice

Zdar,
dříve se mi stávalo, že CD (DVD?) vysmažené v určité mechanice nešli v některé jiné mechanice (tj. ta co CD vyrobila, jej i přečetla vždy), nyní však jsem od kámošů dostal CD s fotkami a opět mám ten problém- nová mechanika prostě nepřečte CD ukáže mi ho jako prázdná- zkoušeno na WinXP i Linuxu, ale na jiném PC s jinou- o dost starší DVD mechanikou CD přečtu. Proč?

blbý, no.
pokud má mechanika zaprášenou čočku, nečte některá média, a její vypálená stopa taky nestojí za moc.
média z tesca a podobný odpad o korunu levnější? to se stává.
vypalování těch šmejdů 52x rychlostí? jiný výsledek se čekat nedá.

ee je to rok nová mechanika... já palím zásadně jen na Verbatim, kámoši vesměs také... nevím jakou rych. to vypalovali...

jinak k firmware- matshita DVD-ram UJ-850s, našel jsem jen firm. na uj-850 v.1.01 a ten nešel aplikovat, říkal, že mech. je právě v provozu a nemůže tedy provést změny

Mechanika môže byť novo zakúpená,ale ten typ je už vyše 4 roky starý,a odvtedy nastalo mnoho zmien v skladbe substrátov na výrobu zapisovatelných médií,také novodobé médiá už mechanika nemusí korektne rozoznávať,pozri stránky matsushita/panasonic/toshiba ohladne novšieho firmwaru,podla rúznych zahraničných for,táto mechanika nemá problémy s novodobými maxell a sony médiami,u ostatných sa už vyskytujú.Pre mechaniku existuje firmware 1.90,uj-850 je trošku rozdiel oproti uj-850s,možno to bol dôvod k nefunkčnosti upgradu spomínaného firmwaru.