Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vista a Netware přes IPX

Existuje nějaké funkční řešení pro přístup z Windows Vista na Novel Netware server přes protokol IPX ?
Doinstaloval jsem do Visty IPX protokol (NWlink IPX/SPX/NetBIOS Compatible Transport Protocol) ale NetWare Client pro Vistu (Novell Client 2 for Windows Vista - 2008) narozdíl od klientů pro XP volbu protokolu neumožňuje a s IPX zřejmě nefachá (NetWare servery nevidí). Víte někdo, jak přistupovat ze stanic s Vistami na starší NetWare servery (3.x a 4.x bez TCP/IP) ?

Omlouvám se, že jsem to tu nechal ležet bez odpovědi. Chtěl jsem zkrátka z nových stanic s Vistami dělat to, co z WXP - využití NetWare fileserveru, Btrieve pro prehistorické aplikace, tisk na NetWare tiskárny i pro údržbu (správu) těchle nezmarů. Jsou to samozřejmě dost staré instalace, ale dosud stoprocentně plnící to, co se od nich chce. Na netu se o tom sice dost píše, ale funkční řešení zřejmě neexistuje. Jediná možnost je zřejmě doinstalovat TCP/IP na ty veterány. Pak by se snad i ty Visty mohly chytit.