Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Telekoum zvedne paušál a slevní hovory.. Fujtajbl ...

Při čtení ranních informací na netu jsem se zděsil nad čerstvým článkem na idnes.cz :

http://mobil.idnes.cz/mob_operatori.asp?r=mob_oper atori&c=A060213_165711_mob_operatori_brz

Ještě že toho všiváka nemám doma už 3 roky.. Místo pevné lajny mám doma mikrovlnku 1000/200 kbps (agregace 1:1 a veřejná IP adresa,bez omezení dat,nonstop) a místo pevného founu mám doma IP telefon (Interbell IB-330)s veřeným telefonním číslem.

Za tu všechnu srandu platím 660 kaček měsíčně a provolám tak 200 kč za 3 měsíce ... :-D:-D

A jak jste na tom Vy přátelé ?

Pořád doufám, že umožní mít ADSL jenom pro datové služby, tj. bez nutnosti platit si hlasový paušál. Znám dost lidí, kteří mají doma pevnou lajnu jen kvůli ADSL, ale přitom téměř nevolají, protože oni i všichni okolo mají samozřejmě mobily... No uvidíme.
Osobně se domnívám, že se s těmi cenami za volání nic moc dít nebude, protože v cenách volání je dost značná konkurence díky mobilním operátorům a rozšiřuje se IP telefonie, takže si myslím, že možná dojde k úpravě struktury cen u telekomu, ale tak, aby se uživatelům celkové náklady nezvýšily. Myslím, že telekomu je jasné, že by jim lidi utíkali ještě rychleji než dosud.

S tím souhlasím. Mimochodem můj názor je, že ačkoliv je Telecom tak pomalý jak je, přeci jen se pomocí něj konečně dá připojovat k internetu. Ale nedělá to z rozumu nýbrž z donucení. Mobilní operátoři a nesmyslné měsíční částky, které každý platí u Telecomu i bez zvednutí sluchátka přinutili většinu lidí pořídit si mobil.
Proto se nakonec Telecom s příchodem konkurence (Kabelovky) rozhodl snížit ceny ADSL.
Až bude monopol Telecom donucen k férové hře jako např. Kabelovka, kterou si můžeme pořídit jen na net bez placení služeb, které nevyužíváme bude to opět z donucení. Nikoliv z pokroku nebo rozumu.

Myslím, že Telecom není zas tak špatný. Za přiměřený měsíční paušál se dá v době mimo špičku volat zdarma, ve špičce pak s docela výhodnými minutovými sazbami.
Pro ty co argumentují, že musí platit i když nevolají, že si raději pořídí mobil: U mobilu se snad neplatí měsíční paušál? Když srovnám ceníky tak Telecom s jejími tarify je na tom lépe než tarify mobilních operátorů.
Pokud se vám nabídka Telecomu nezdá dobrá, nebo pro vás výhodná, tak to odhlaste a Telecom zrušte.
Pokud budete argumentovat, že telefon máte pouze pro ADSL a volání nepoužíváte, tak potom vám musím částečně dát za pravdu, nicméně nějaký pevný měsíční poplatek musí být vždy. Provoz ústředny také není zdarma, i když v dnešní době to vychází asi o dost levněji než v době prvních skupinářů a linkových voličů.

Jinak u kabelovky bych taky musel platit krom tarifu za Internet i za TV signál, který bych stejně nevyužil. Zajímavé, že u Telecomu to každému vadí, ten paušál, ale u kabelovky jsem se s žádným podobným nářkem ještě nesetkal.

Za přiměřený měsíční paušál se dá v době mimo špičku volat zdarma, ve špičce pak s docela výhodnými minutovými sazbami.
Otazka je co povazujes za primereny a vyhodny, to je samozrejme distutabilni a zalezi na kazdem kolik je ochoten a schopen platit.
Pro ty co argumentují, že musí platit i když nevolají, že si raději pořídí mobil: U mobilu se snad neplatí měsíční paušál?
Ne nemusi se platit, muzes mit predplacenou kartu.
Když srovnám ceníky tak Telecom s jejími tarify je na tom lépe než tarify mobilních operátorů.
To srovnavas nesrovnatelne. Jde o dve rozdilne sluzby i kdyz maji zaklad stejny. Uz jenom to ze mobilni telefon ti krome toho ze muzes volat nabizi take dalsi pridanou hodnotu: muzes volat odkudkoliv, nejsi vazan na jedno konkretni misto.
Pokud se vám nabídka Telecomu nezdá dobrá, nebo pro vás výhodná, tak to odhlaste a Telecom zrušte.Pokud budete argumentovat, že telefon máte pouze pro ADSL a volání nepoužíváte
A o tom to je. Ze musis platit za sluzbu kterou nepouzivas.
Provoz ústředny také není zdarma
To je pravda. Ale nerikej ze nejsou v tom pausalu zahrnuty i ceny za hovorne. Nenechavaji te volat "zadarmo", ale proste platba za volani je zahrnuta v tom pausalu. Kdyby tam ty poplatky nebyly, v pripade ze nechces volat, pak by mel byt mesicni pausal za pronajem linky proste mensi.

Mobil s předplacenou kartou nenahradí pevnou linku ani náhodou. Je jo sakra rozdíl platit 0,70 Kč za minutu a platit 8 Kč za minutu..
Nehledě na to, že většině lidí se vyplatí raději program s měsíčním paušálem než předplacená karta - osobně znám dost bláznů, co měsíčně projedou kredit 400 Kč a více. Takovým se jednoznačně vyplatí přejít na paušální program.
Na běžný provoz jsou předplacené karty nevýhodné. Předplacené karty se hodí max. tak pro ty co z mobilu volají opravdu minimálně, a nebo třeba pro děcka, jinak ne.

Víš co Mirku ?
Ty tvoje názory se zase pěkně poslouchají (jako na staré poradně), ale já ti řeknu jeden podstatný výrok o kterém to všechno je. Kdyby byla pořádná konkurence tak Telecom osamostatní linky na internet, zvýší přenosové rychlosti a datové limity na dvojnásobek i více a cenu sníží na polovinu současných poplatků. A i s tím vším by prosperoval jen by zákazníky, kteří to platí (my) oškubával méně. ;-)

Mobil s předplacenou kartou nenahradí pevnou linku ani náhodou.
Ale muze. Treba babicka ma mobil opravdu hlavne na to aby jsme ji mohli my zavolat. Ona sama vola minimalne. A hlavni vyhoda je ze si ten mobil vezme vsude sebou. Takze pro ni je pevna zbytecna, je vyhodnejsi mit mobil.
Samozrejme ten kdo vola hodne si sedne s kalkulackou a propocita si to co je pro neho vyhodne. Ale nemuzes brat v uvahu jenom faktor ceny, musis taky uvazovat o tom ze si mobil vezmes vsude sebou.

Takže oplatí sa prejsť na mesační paušál, ak prevolám 400 Kč? Blbosť, Ja ti to poviem v Sk. Pred dvoma rokmi som prevolal asi 300 Sk a to bolo asi 150 minút. Prečo? Výhodná akcia a polovičná cena hovorov cez prázdniny z predplatenej karty. Porovnateľný paušál je za 500 Sk mesačne a je tam len 60 minút a 120 oddychových minút.

Takže, kedysi:

Orange Internet Klasik:
- 2 GB (pravidlá korektného využívania služby, čiže nie presne stanovené, ale hranica, odkedy sa môžeu do mňa vŕtať)
- 17:00 - 8:00, víkendy a sviatky
- 80-160 kbps down
- 40 kbps up
- dynamická neverejná IP
- EDGE za 475 Sk

Teraz:

ZMNET:
- dátovo neobmedzené
- časovo neobmedzené
- 1-4 Mbps down s prípadnou agregáciou, ale pod 1 Mbps som ešte ani neklesol
- 1-2 Mbps up
- statická neverejná IP
- WiFi za 350 Sk

A telefón? Pevnú ani vidieť nechcem.[icon_rolleyes.gif] Načo platiť paušál s voľnými minútami na pevnú linku, keď volám IBA na mobily?

Tak ja se teda narvu ;-) : neomezene ctyrmego, ctverka agregace, do baraku optika - v baraku metalicky rozvod, pevna verejna IP, to cele za 450 + klauzovne mesicne. No neber to...
Doplneno: nikdy jsem nemel pevnou telefonni lajnu (komutovanou linku), zacinal jsem na WiFi

V nejbližší době půjde asi pevná z domu, vzhledem k minimálnímu využití a absenci volných minut (či podobnýho bonusu) jsou to vyhozený prachy.
ADSL by bylo fajn, za ty prachy co dám za WiFi (384kb) bych mohl mít od telekomu megolajnu, ale navíc poplatek za linku a to pak cena pěkně stoupá, ještě k tomu malý datový limity.

Je vidět, že Mirek opravdu nezná cenu peněz, až bude vynakládat SVOJE prachy vydělaný SEBOU SAMÝM, rozmyslí si, jestli to vrazit do služby, kterou nevyužívá.