Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Telekoum zvedne paušál a slevní hovory.. Fujtajbl ...

Při čtení ranních informací na netu jsem se zděsil nad čerstvým článkem na idnes.cz :

http://mobil.idnes.cz/mob_operatori.asp?r=mob_oper atori&c=A060213_165711_mob_operatori_brz

Ještě že toho všiváka nemám doma už 3 roky.. Místo pevné lajny mám doma mikrovlnku 1000/200 kbps (agregace 1:1 a veřejná IP adresa,bez omezení dat,nonstop) a místo pevného founu mám doma IP telefon (Interbell IB-330)s veřeným telefonním číslem.

Za tu všechnu srandu platím 660 kaček měsíčně a provolám tak 200 kč za 3 měsíce ... :-D:-D

A jak jste na tom Vy přátelé ?

Myslím, že Telecom není zas tak špatný. Za přiměřený měsíční paušál se dá v době mimo špičku volat zdarma, ve špičce pak s docela výhodnými minutovými sazbami.
Pro ty co argumentují, že musí platit i když nevolají, že si raději pořídí mobil: U mobilu se snad neplatí měsíční paušál? Když srovnám ceníky tak Telecom s jejími tarify je na tom lépe než tarify mobilních operátorů.
Pokud se vám nabídka Telecomu nezdá dobrá, nebo pro vás výhodná, tak to odhlaste a Telecom zrušte.
Pokud budete argumentovat, že telefon máte pouze pro ADSL a volání nepoužíváte, tak potom vám musím částečně dát za pravdu, nicméně nějaký pevný měsíční poplatek musí být vždy. Provoz ústředny také není zdarma, i když v dnešní době to vychází asi o dost levněji než v době prvních skupinářů a linkových voličů.

Jinak u kabelovky bych taky musel platit krom tarifu za Internet i za TV signál, který bych stejně nevyužil. Zajímavé, že u Telecomu to každému vadí, ten paušál, ale u kabelovky jsem se s žádným podobným nářkem ještě nesetkal.

Za přiměřený měsíční paušál se dá v době mimo špičku volat zdarma, ve špičce pak s docela výhodnými minutovými sazbami.
Otazka je co povazujes za primereny a vyhodny, to je samozrejme distutabilni a zalezi na kazdem kolik je ochoten a schopen platit.
Pro ty co argumentují, že musí platit i když nevolají, že si raději pořídí mobil: U mobilu se snad neplatí měsíční paušál?
Ne nemusi se platit, muzes mit predplacenou kartu.
Když srovnám ceníky tak Telecom s jejími tarify je na tom lépe než tarify mobilních operátorů.
To srovnavas nesrovnatelne. Jde o dve rozdilne sluzby i kdyz maji zaklad stejny. Uz jenom to ze mobilni telefon ti krome toho ze muzes volat nabizi take dalsi pridanou hodnotu: muzes volat odkudkoliv, nejsi vazan na jedno konkretni misto.
Pokud se vám nabídka Telecomu nezdá dobrá, nebo pro vás výhodná, tak to odhlaste a Telecom zrušte.Pokud budete argumentovat, že telefon máte pouze pro ADSL a volání nepoužíváte
A o tom to je. Ze musis platit za sluzbu kterou nepouzivas.
Provoz ústředny také není zdarma
To je pravda. Ale nerikej ze nejsou v tom pausalu zahrnuty i ceny za hovorne. Nenechavaji te volat "zadarmo", ale proste platba za volani je zahrnuta v tom pausalu. Kdyby tam ty poplatky nebyly, v pripade ze nechces volat, pak by mel byt mesicni pausal za pronajem linky proste mensi.

Mobil s předplacenou kartou nenahradí pevnou linku ani náhodou. Je jo sakra rozdíl platit 0,70 Kč za minutu a platit 8 Kč za minutu..
Nehledě na to, že většině lidí se vyplatí raději program s měsíčním paušálem než předplacená karta - osobně znám dost bláznů, co měsíčně projedou kredit 400 Kč a více. Takovým se jednoznačně vyplatí přejít na paušální program.
Na běžný provoz jsou předplacené karty nevýhodné. Předplacené karty se hodí max. tak pro ty co z mobilu volají opravdu minimálně, a nebo třeba pro děcka, jinak ne.

Tak ja se teda narvu ;-) : neomezene ctyrmego, ctverka agregace, do baraku optika - v baraku metalicky rozvod, pevna verejna IP, to cele za 450 + klauzovne mesicne. No neber to...
Doplneno: nikdy jsem nemel pevnou telefonni lajnu (komutovanou linku), zacinal jsem na WiFi