Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Disc C: a D:

Ještě jeden dotaz, za který se tedy trošku stydím.
Když jsem si nechávala spravit počítač tak mi místo discu D: vytvořili i D: a já teď s tim mám velké problémy. Celá plocha a soubory na ní se mi ukládají do C: a mám tam teď hrozně málo místa, přitom na D: ho je příliš moc.... není možné tyto dva discy opět sloučit v jeden? A nebo jen nějak "zvětšit místo" na C:

Mockrát děkuji, a vážně se omluvám, je to podle mě trapný dotaz ale nevím si rady

loading...

Mám dva,původní C: a teď mi vytvořili i D: kam šoupli původní zálohy z počítače. Jenžena D: mam teď snad 80% paměti počítače a na C: je toho hrozně málo. Vím že se vše ukládá tam kam chci, taky že se vše snažím házet na D: ale plocha se i ukládá na C: ať chci nebo ne.

na d: si vyrob adresář např. d:\dokumenty, případně i d:\filmy, d:\mp3, d:\porno, prostě podle libosti. (frikulíni si místo toho vyrobí složky)
na ploše máš nejspíš ikonu nazvanou "dokumenty" - pravým myšem zvol vlastnosti - dej změnit umístění --> d:\dokumenty
možná se to zeptá jestli přesunout obsah, nadšeně potvrď, nebo to z c: přesuň ručně, to je fuk.
oprav si novou cestu k dokumentům v nastavení office.

edit: když nemáš na ploše ikonu, tak to jen přesuň ručně, a oprav cestu v office.

Ukládat soubory na Plochu je zrůdnost. Když už to musí bejt, tak na plochu ukládej jejich zástupce. Ale soubory měj fyzicky uložené na disku D.

A doporučuji, přesměrovat složku Dokumenty na disk D. (kliknout na té složce pravým tlačítkem, Vlastnosti, Umístění cílové složky - Cíl, tam zadat např. D:\Dokumenty).