Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Teplota procesoru.

V Everestu jsem našel teploty – základní deska 37*C, CPU 32*C a Aux 33*C. Měl jsem nainstalovaný program CORE TEMP na měření teploty. Ukazoval na CPU 60-75*C. Buď se procesor přehřívá, nebo senzor procesoru či CORE TEMP měří špatně. Tak jak to vlastně je? Mám dvou jádrový procesor, a ukazuje to dvě teploty, rozdíl mezi nimi je 10 stupňů. Jednou se mě ví Bůh proč zastavil ventilátor a teplota vylítla na 100 stupňů, ale maká to dál, snad jsem procesor nějak neodpráskl. Jde to nějak zjistit? Typ CPU Unknown, 2200MHz. Dekuji za odpověď Karel. O.Sys. WindowsXP Home.

No jasně. Takže místo uknown procesor si pamatuj že máš dvoujádrový amd 4200+, na to pokud vím není dělanej ani program core temp - ten je na intely a tedy ti píše kraviny.

Šáhni na chladič rukou, pokud na něm udržíš ruku víc jak deset vteřin tak přestaň sledovat teplotu procesoru a radši něco zahraj.

edit: tak core temp prý je i na amd, možná máš starou verzi když nepozná proceosor- pak taky může blbě číst info. novej je tu
CoreTemp