Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno USB disk a WinXP

Potřebuju připojit USB box pro HDD do WinXP, ale nedostanu se do správce disků, abych ho tam mohl aktivovat.

USB flashe normálně jdou, USB box je vlastně jen velká flashka. Čím to obejít?

Díky

Když jsem připojil svůj USB box s harddiskem k počítači s XPčkama, tak jsem nic ve správci disků aktivovat nemusel. Co teda vlastně potřebuješ? Naformátovat ten disk? Rozdělit? Nebo vidíš písmenko jednotky v Tento počítač? Co to je za externí box? Máš zapojeno externí napájení?

Je to externí USB box Thermaltake Max 4 3,5", v něm je Seagate 120 GB, naformátovaný, s daty, nerozdělený, jen ho chci zpřístupnit. Napájení je zapojeno. V Tento počítač nevidím písmeno jednotky!

A právě proto jsem zkusil správce disků. Protože doma mám ještě jiný externí box pro CD/DVD, který je připojen přes FireWire. A tam to funguje tak, že když zapnu PC a teprve poté zapnu box, tak ho musím ve správci disků aktivovat. Když zapnu nejdřív box a potom PC, tak se aktivuje sám.

A protože se mi sice nový disk našel, proběhlo všechno v pořádku, oznámilo mi to novou diskovou jednotku, ale v Tento počítač písmeno nepřibylo, zkusil jsem to přes správce, ale tam se nedostanu.

Pro jistotu jsem to i restartnul, ale nepomohlo to.

Na tom prvním PC jsem zkoušel víc portů.

Když zvolím Správa disků, tak mi to ohlásí, že nemám dostatečná přístupová práva pro přístup ke Správce logických disků.

Myslel jsem si, ale že tohle nebude ten problém, protože když do PC píchnu flashku, tak se normálně načte. A vzhledem k tomu, že flashka i tenhle box používají stejný ovladač (C:\WINDOWS\system32\drivers\USBSTOR.SYS) je vlastně rozdíl jen ve velikosti, ne? Nebo se pletu?

Dodatek:

Teď jsem to zkoušel ještě na notebooku, kde nemáme nijak omezená práva. Vše proběhne v pohodě, je nalezena nová disková jednotka, HW připraven k použití atd. Ale v Tento počítač nepřibyde žádné nové písmenko. Aby přibylo, musím právě do toho Správce disků a naimportovat cizí disk. Pak už je to v pohodě a disk je přístupný.

Jenže na tom prvním PC nemám taková práva. Dá se to nějak obejít?

Do správcu diskov sa dostaneš, to nie je možné, že nie, veď ako by si potom mohol aktivovať ten box pre CD? No a tvoj problém spočíva v tom, že sa ti prekrývajú písmená. Mne sa to raz na jendom počítači stalo, že flash disk a sieťový disk mali rovnaké písmeno v správcovi diskov a jednoducho bol viditeľný len sieťový disk a flash disk bol "nevediteľný". Stačilo len v správcovi diskov zmeniť písmeno a všetko bolo v poriadku. Píšeš predsa, že disková jednotka bola nájdená, tak jej muselo priradiť písmeno.

Na PC, kde nejsou nijak omezená práva se do Správce disků dostanu a tam cizí disk naimprotuju. Můžu si i změnit písmena. Tam je to OK.

Ale na tom PC, kam to potřebuju především, mám omezená práva, nejsem admin. A tam nemůžu Správce disků spustit, nemůžu naimportovat cizí disk a tudíž nemám přístup k datům na tom HDD. A nic to nemění na tom, že při prvním zapojení si systém našel ovladače a nalezl diskovou jednotku.

Na tom potřebném PC mám disky C a D, disketu A a síťové G, H, I a J. Vzhledem k tomu, že USB boxy, USB flashky apod. se automaticky zařadí do volného písmena, tak by se měli pojmenovat jako E nebo F.

Překrývat se nemohou, protože flashku zapojenou nemám. Mám zapojený jen ten USB disk.

Ten box s CD mechanikou byl jen jako příklad, ten mám doma na svém PC.

Jde mi o to, že jsem teda došel k tomu, že jako osekanej User nemám možnost zpřístupnit USB box (nebo je to nějak adminem zakázáno), ale mám možnost zpřístupnit si USB flashku.

Což mě právě zaráží, protože by to mělo být to samé, rozdíl je jen v kapacitě.

Nevím, není to z mé hlavy. Vyčetl jsem to v diskuzi k jinému USB boxu na www.czechcomputer.cz, kde jsem si tento box vybíral.
Ale když se ještě vrátím k tomu boxu přes FireWire, tak tam jsem tento Seagate používal taky bez jumperů (podle nálepky na disku je to nastaveno na Cable Select).

C a D jsou lokály

G, H, I, J jsou namapovány adresáře ze serveru (vše z jednoho HDD).

A jak bych mohl ověřit to splynutí?

no já bych to taky viděl na tu možnost co říkal anarchist že se to mlátí o písmenka. zkusil bych to připojit do notebooku a přiřadit tomu jiné písmeno a pak to zkusit jestli to nepomohlo.

předpokládám že editaci registrů taky dělat nemůžeš , já bych hledal položku Mounted devices
reg01.jpg. je to pochopitelně trošku riskantní.

jestli můžeš bootovat z cdrom mechaniky tak bych to kopírování udělal v miniXTPe nebo bartpe.
pokud je zablokovaný bios a pořadí bootování je zablokované na C: tak jde zvážit sabotáž programem delcmos která bios nouzově odblokuje. možná by stačilo zkusit F8 před startem OS některé desky nabízí možnost změny bootování bez vstupu do biosu

každopádně je vždy dobré promyslet ten případný průser jestli zato stojí....

P.S. ještě by šlo skusit ty programy na hacknutí admin üčtu ....

to co psal anarchist jsem zkusil - nic

na notebooku jsem písmeno změnil na R, "odpojil" všechny síťové jednotky, připojil USB box - nic

editaci registrů nemůžu, ale když jsem se tam podíval, tak tam mám jenom složku MountedDevices (ty tam máš MountedDevices a MountedDevices1) a v tý jedný složce mám položky A, B, C, D, E a F

na tomhle PC bootovat z ničeho nemůžu

bios bych radši nechal jako poslední možnost

ale kdyby se tak našel jednoduchý postup, jak ke svému účtu přiřadit práva admina, tak do toho jdu - to mi nikdo nedokáže :))