Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zesílení signálu DECT telefonu

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s bezdrátovým telefonem.
Současná situace: dvě budovy, v jedné je tel. přípojka DECT základna, až u okna, a telefon. V druhé je druhý telefon, ale signál ze základny chytne pouze u okna.
Je možné nějak pokrýt signálem i druhou budovu? Například nějakým opakovačem, natažením kabelu, apod.?
Hledal jsem něco jako základnu, která by se umístila v druhé budově do okna, a zárověň by se ten druhý telefon hlásil k této základně, ale v této oblasti se neorientuju.
Ty telefony a základna jsou Panasonic, přesný typ kdyžtak zjistím.
Předem díky.

Ano. To by šlo také.
Psal jsem že základna nepomůže. Ale pokud mezi budovy dáš kabel, tak to půjde. Jen nebude možné s jedním telefonem volat tam i tam. Jeden přístroj bude v jedné budově, druhý v druhé. Nelze mít jeden telefon přihlášen na 2 základny

Mohl by jsi mohl napsat jako pro vola, abych to pochopil?:-)
co jsi myslel, že nepůjde volat tam i tam?
Do první budovy dám takovou tu telefonní rozdvojku, jednu část zapojím do základny dole, druhou část z rozbočovače povedu do druhé budovy a tam ji zapíchnu do 2. základny, která mi pokryje druhou budovu?
Díky moc!

on ten roaming by nebyl potřeba, prostě 1.budova jeden telefon, 2. budova druhý telefon, všechno jedna linka (telefonní číslo). Potřebuji aby se dva telefony dovolaly mezi sebou, a aby šlo hovor přesměrovat mezi těmito dvěma telefony. Mohu to udělat tak jak jsem napsal výše?
tzn. telefonní kabel "rozdvojím" pomocí tohoto. Jednu část připojím do základny v 1. budově a k ní mám přenosný telefon. Druhou část vedu do 2.budovy a tam připojím do druhé základny s dalším telefonem.
Díky moc.

Tak nevím, ale ty Gigasety jsou propojené na jedné lince, hovory si navzájem přepojují a volají si i mezi sebou. Základny jsou 3 za sebou skoro v přímce, první základna slouží jenom jako nabíječka a její handset je spárován s prostřední základnou, druhá je v asi 8 metrů za zdí, třetí asi 15m od první přes několik solidních zdí.

Asi to tak bude, jak říkáš, vzpomínám si, že z bodu č.1 do bodu č.3 měl u starších telefonů slabý signál a přemýšlelo se o opakovači-jako drahý nebyl odsouhlasen. Tím, že je handset č.1 defaultně spárován se základnou č.2, může handset 1 komunikovat s handsetem 3. Bezdrátově na sebe základny 2 a 3 dosáhnou. Další podmínkou byl roaming, čili když mu soustružník do telefonu tvrdí, že pracuje, může šéf během hovoru přejít do dílny (handset se přehlásí na základnu č.3), a načapat ho u kafe.