Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zmizela data z Hard disku

Dobrý den,
mám 2 hard disky, jeden 320 GB a druhý 80 GB. Na ten druhý sem si ukládal věci, o které sem nechtěl přijít při případné reinstalaci Windows. Ty mam nainstalované na tom 320 GB disku.
Disk jsem měl pojmenovaný jako "záloha" a včera sem si chtěl z toho HDD vytáhnout jeden soubor a hle. Hlásí se to jako Místní disk (D:) a když ho chci otevřít, napíše mi to, že disk není zformátován a jestli ho chci zformátovat. Co se stalo? Počítač sem otevřel, vše je zasunuto tam, kde má být a data z disku nikde.
OS je Windows XP.
díky za případné řešení

Poškozený FS
Start - Spustit - chkdsk d: /r /f - potvrdit a nechat zkontrolovat svazek na chyby
Pokud klikneš pravým tlačítkem na ten disk v Tento počítač a dáš si Vlastnosti, co tam vidíš za souborový systém? Můžeš ještě zkusit vydolovat data programem Recuva.

Pokud by byl v RAIDu tak i rekonstrukční. Odolnej .. svým způsobem ano. Kopie hlavičky je uložena uprostřed disku, ostatní části, byť poškozeny by měl znovu opravit (pochopitelně bez vadných částí- nemá RAID).

Zkusil bych disk přendat do jiného PC (možnost chyby jiné komponenty) a dolovat třeba getdataback. Opravnými nástroji bych do něho nešel.

EDIT/ víc u mejli ntfs.html

Moc se neunáhluj. Nejdřív si zkus vypálit na CD Slax linux z CD nabootuj.
Pokud ze Slaxu data vidíš a můžeš je kopírovat, pozálohuj co půjde.

Zkus se taky podívat na Hirent´s CD, kde najdeš nástroje na testování a obnovu dat (i zde zmiňovaný Testdisk.

Možností je spousta ... dvakrát měř a jendou řež!