Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zmizela data z Hard disku

Dobrý den,
mám 2 hard disky, jeden 320 GB a druhý 80 GB. Na ten druhý sem si ukládal věci, o které sem nechtěl přijít při případné reinstalaci Windows. Ty mam nainstalované na tom 320 GB disku.
Disk jsem měl pojmenovaný jako "záloha" a včera sem si chtěl z toho HDD vytáhnout jeden soubor a hle. Hlásí se to jako Místní disk (D:) a když ho chci otevřít, napíše mi to, že disk není zformátován a jestli ho chci zformátovat. Co se stalo? Počítač sem otevřel, vše je zasunuto tam, kde má být a data z disku nikde.
OS je Windows XP.
díky za případné řešení

Moc se neunáhluj. Nejdřív si zkus vypálit na CD Slax linux z CD nabootuj.
Pokud ze Slaxu data vidíš a můžeš je kopírovat, pozálohuj co půjde.

Zkus se taky podívat na Hirent´s CD, kde najdeš nástroje na testování a obnovu dat (i zde zmiňovaný Testdisk.

Možností je spousta ... dvakrát měř a jendou řež!