Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak obejít zformátování externího disku?

Dobrý den, nedávno jsem si koupil interní disk a k němu přenosný box, skrz program Seagate Disc Wizzard jsem hjo nainstaloval a asi po týdnu mi počítač ten disk nechce otevřít dokud ho nezformátuji, mám tam důležitá a nenahraditelná data. Poradí mi prosím někdo jak obejít to zformátování abych si alespoň ty data mohl překopírovat zpátky do počítače? Velice děkuji za každou radu. Filip H.

já jen přidám k Brtníkovi: mít "důležitá a nenahraditelná" data jen na nějakém exerním disku (a ještě připojovaném po USB) je opravdu "nápad za milion".

Řešení je:

0. sehnat zkušeného člověka, který má znalosti a zkušenosti s obnovou dat
1. vyjmout disk z boxu
2. připojit do PC jako další disk
3. provést obnovu dat

Software radit nebudu, to bys taky mohl udělat ještě více škody.

Pokud odešel box tak se vcelku nic neděje, připojíš disk do počítače. Raději to nech někomu zkušenějšímu.
Pokud definitivně odešel disk tak že se ani netočí/nenačte v biosu/ve windows pak

mám tam důležitá a nenahraditelná data

už je tam nemáš.