Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Router WL-150R na LAN sieť za DSL modemom

Zapojenie vyzerá takto:
DSL linka vchádza do modemu a z modemu vychádza LAN kábel do počítača. Všetko pekne funguje. Lenže, nedá sa pripojiť viac počítačov a taktiež nie je možnosť wifi pripojenia. Takže medzi modem a počítač bol pridaný tento router. Pekne do WAN zapojený kábel z modemu a do LAN1 kábel z počítača.

Viditeľnosť:
Z počítača pekne vidím IP 192.168.1.254, ktorú má tento router. Po zadaní adresy si vypýta meno a heslo. Potom sa mi zobrazí administrácia routra. Tu môžem prejsť sprievodcom nastavenia. Modem má IP 192.168.1.1, ale je na WAN strane, čiže bude viditeľný po správnom nastavení routra.

Kameň úrazu:
Po prechode sprievodcom je myslím posledný krok autodetekcia internetového pripojenia. Router odhalí pripojenie PPPoE a snaží sa získať meno a heslo na pripojenie k Internetu. Tu nastávajú 2 scenáre:
1. Zadám meno a heslo, ale aj vtedy je Internet neprístupný (zdá sa mi to v poriadku, nakoľko do Internetu sa prihlasuje vlastne modem a ten už "púšťa" do kábla bežný LAN signál). IP 192.168.1.1 cez ping nevidím.
2. V zozname hore nasilu zmením spôsob pripojenia WAN z PPPoE na DHCP, aby si router získal IP adresu sám. Po uložení nastavení taktiež IP modemu nie je vidieť.
Internet teda nejde a nejde.

Vedel by mi niekto poradiť?

IP 192.168.1.254

Rozsahy siti koliduji, proto odmitne router prijmout adresu od modemu. Nastav na Modemu rezim "bridge", a nech to vytacet primo router. Router pak ziska na WAN rozhrani verejnou adresu a ty budes mit po starostech.

Originalni i DD-WRT. Jeden po reklamaci (s alternativnim FW), druhy totez. Reset za resetem, tuhnouci WLAN. Uz toho mam plne zuby - nez jsem potreboval WLAN, postacil mi cinan za dve kila k naproste spokojenosti. Tyhle Asusy na derivatu Linuchu padaji jak svestky po sarce...

Jiste ze mohl, pozor, jestli se zmeni i pak nastaveni DHCP, aby si dostal adresu ;-)

Ďakujem, rozchodil som to. Momentálne na WiMax modeme, o chvíľu to pôjdem pripojiť na spomínanú DSL sieť. Tam boli totiž IP úplne rovnaké.

Ale taktiež nerozumiem, prečo tam bola kolízia. Neraz som nastavoval takto routre a router mal akurát posunutú IP na 192.168.1.2 a žiadny problém nebol.