Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno net cez kablovku

ahojte, pokusam sa riesit problem u suseda.
Vcera mu zavieli net cez kabel (prekladali linku) a technik mu nastavil pripojenie. Potom sa "nieco" stalo, net vypadol a jeho nenapadlo nic lepsie ako zresetovat modem, a tym aj nastavenie.
Technika sem dostane az v pondelok,to sme vsetci v praci. vie niekto ako pomoct ako to nastavit. ja sa v tom velmi nevyznam, ale zakladne veci zvladam

Modem je Scientific Atlanta Epc2203, pripojenie Irish NTL.

Rasto, kabel mám 5 let, a teď jsem zahrabal v papírech - v "montážním" listu, od techniků, parametry napsány jsou.
Je pravda, že jsem musel poprvé, když jsem to zkazil vlastní blbostí, asi jako tvůj soused,volat na Tech.poradnu, aby mě technik "přeložil" 2 čísla, protože to bylo prasecky napsáno.
A když se mě ptal co mám za problém, tak po mém vysvětlení, poradil - když to byl jen reset, tak stačí vzít CD od toho modemu, a nainstalit znovu ovladač - a bylo vymalováno.

tu to bude asi trochu zlozitejsie, to pripojenie bralo povodne niekolko ludi spolu - klasicky sharing domu, a on ho "zdedil" , ale uz bez papierov... Na tel. podpore mu povedali, ze v pondelok, cez vikend sa nerobi, ale mame kontakt na jedneho technika o nich, ale ten uz je v liehu, mozno zajtra, aj ked pochybujem

pokial ho len resetoval /krátke stlačenie tlačidla reset/, nič nemohol pokaziť. Ak previedol reset do "factory default settings" /najčastejšie je nutné podržať tlačidlo reset dlhšie ako 4 sekundy/ tak v tom prípade bez znalostí parametrov pripojenia asi neurobíš nič.
Daj si pivo, pozri si film, alebo vybehni von s niekým

No kym som bol ja nete u seba, sused to "vylepsil", uz sa po resete kratkom nepripoji, ale po resete celeho pc ano, zase na tri minuty...
mimochodom ma na XP admin prava na beznu pracu...

Edit: teraz mi prezradil, ze mu technik aj fyzicky vymenil modem za iny "lepsi" model, takze predpokladam ze v NTL nezmenili v systeme jeho MAC adresu. Povodnu nevieme, tak asi nic. Rovnako sa to chova na mojom ubuntu

no stiahol sa mi nejaky 4 strankovy dokument kde nic nie je.ten zip je dost velky,nechce sa mi tahat, je tam nejaky vacsi navod? Alebo ho budem aj tak potrebovat (ovladac pre XP)? .
Aspon by sa mi zislo ktora kombinacia LEDiek co znamena.
Ja s tym zatial koncim, idem do mesta za zabavou, jemu som navecer nasheroval moje pripojenie a dostal bojovu ulohu ziskat udaje od NTL. Je tam technik online, ale asi len jeden pre cele irsko...sobota...
Tak zatial dakujem, hlavne za neho.

edit: ja nie som velmi kamarat s Winom, nejaky obrazkovy navod ako mu to spravit na profiXP s tymto modemom alebo podobnym? toto som sice este nerobil, siete velmi nemusim ale som vcelku chapavy. A hlavne skromny:-p

Este raz to vytiahnem...
Dnes u neho bol technik z kablovky, vymenil modem za druhy kus (vraj bol vadny) a znovu mu ho nastavil, funguje.
Aj ked som mu povedal, aby si od technika vypytal udaje, vykaslal sa na to...
Je mozne nejak momentalne nastavenie nejak zazalohovat, alebo zistit?

ipconfig -all

vyčteš ip routeru (brána)
zadáš tu adresu do prohlížeče - a možná to bude chtít jméno a heslo. když ho neznáš, a není ani default podle manuálu, tak jsi skončil.
jstli se dostaneš do routeru, v nastavení wan máš hledané údaje (ip, maska, gateway, dns)

edit: tak jsem se pěkně vykecal, ale takto by se konfiguroval router. ten tvůj krám je modem pro jediný pc - tam není co nastavovat. necháš pc na dhcp, a je to.

návod

Vidim ze to uz ide, tak gratulujem. Ale nakolko som s tymto pripojenim viac ako kamarat, mozem Ti poradit len jedno. Pokial budes mat nabuduce taky isty problem, mozes mat chybny modem, alebo signal.
Ak je to modemom, to nevyriesis. Ak je to signalom, to zvladnes. Musis si v zasade skontrolovat privodny kabel do modemu. Ak je niekde naseknuty, zalomeny, povoleny konektor, pripadne nove rozbocenie kabelovej TV v byte, modem ma malo signalu a nebude Ti fungovat. Mozes to skusit opravit sam. Modem Ti nevynada ani nevybuchne. Pri nabiehani ma modem nabehovy signal, to znamena, ze si modem dokaze odobrat o nieco viac ako je bezne. Pri beznom uzivani ma asi menej toho signalu a neudrzi dostatok signalu pre udrzanie spojenie, nebodaj udrzanie rychlosti. Rusenie signalu modemu mozu sposobit aj stare TV, alebo radia v byte. Pokial to nemas dobre dofiltrovane, je mozne vselico. No co uz prajem, aby to vydrzalo a fungovalo...