Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno net cez kablovku

ahojte, pokusam sa riesit problem u suseda.
Vcera mu zavieli net cez kabel (prekladali linku) a technik mu nastavil pripojenie. Potom sa "nieco" stalo, net vypadol a jeho nenapadlo nic lepsie ako zresetovat modem, a tym aj nastavenie.
Technika sem dostane az v pondelok,to sme vsetci v praci. vie niekto ako pomoct ako to nastavit. ja sa v tom velmi nevyznam, ale zakladne veci zvladam

Modem je Scientific Atlanta Epc2203, pripojenie Irish NTL.

Este raz to vytiahnem...
Dnes u neho bol technik z kablovky, vymenil modem za druhy kus (vraj bol vadny) a znovu mu ho nastavil, funguje.
Aj ked som mu povedal, aby si od technika vypytal udaje, vykaslal sa na to...
Je mozne nejak momentalne nastavenie nejak zazalohovat, alebo zistit?

ipconfig -all

vyčteš ip routeru (brána)
zadáš tu adresu do prohlížeče - a možná to bude chtít jméno a heslo. když ho neznáš, a není ani default podle manuálu, tak jsi skončil.
jstli se dostaneš do routeru, v nastavení wan máš hledané údaje (ip, maska, gateway, dns)

edit: tak jsem se pěkně vykecal, ale takto by se konfiguroval router. ten tvůj krám je modem pro jediný pc - tam není co nastavovat. necháš pc na dhcp, a je to.

návod

Vidim ze to uz ide, tak gratulujem. Ale nakolko som s tymto pripojenim viac ako kamarat, mozem Ti poradit len jedno. Pokial budes mat nabuduce taky isty problem, mozes mat chybny modem, alebo signal.
Ak je to modemom, to nevyriesis. Ak je to signalom, to zvladnes. Musis si v zasade skontrolovat privodny kabel do modemu. Ak je niekde naseknuty, zalomeny, povoleny konektor, pripadne nove rozbocenie kabelovej TV v byte, modem ma malo signalu a nebude Ti fungovat. Mozes to skusit opravit sam. Modem Ti nevynada ani nevybuchne. Pri nabiehani ma modem nabehovy signal, to znamena, ze si modem dokaze odobrat o nieco viac ako je bezne. Pri beznom uzivani ma asi menej toho signalu a neudrzi dostatok signalu pre udrzanie spojenie, nebodaj udrzanie rychlosti. Rusenie signalu modemu mozu sposobit aj stare TV, alebo radia v byte. Pokial to nemas dobre dofiltrovane, je mozne vselico. No co uz prajem, aby to vydrzalo a fungovalo...