Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Athlon 64 3000+ nebo Sempron 3400+ pro soket 754?

Kupuji desku MSI MS-K8N NEO3-F a rozoduji se mezi Athlonem 64 3000+ (jádro Venice) a Sempronem 3400+ (jádro Palermo). Oba mají jádro 90nm technologii a oba běží na frekvenci 2 GHz. Sempron má 256 kB L2 cache a Athlon 512 kBCenově to vyjde skoro nastejno. Dále proč při v podstatě stejných parametrech má Sempron 3400+ a Athlon jen 3000+, je to tím jádrem Palermo?

ale těch situací je velice málo. taky jsem nevěděl a tak jsem to hledal
www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/sempron-3400 .html odstraněna zdvojená adresa (anarchist) (aa)
akorát na poslední stránce jsem si všiml je semrpon v jednom testu mimo

Je to prostě velice podobné a jediný rozdíl je ta cache. 64 3000 bych si už nebral nejmíň 3200. mám 3200 z 2ghz nataktovanou na 2650. Ten sempron 3400 by měl jít taky dobře taktovat. Nevím co bych koupil teď je to težké rozhodnutí.Asi kvůli vysmívání se majitelům odlehčených modelů (Mirek a jeho Deleron)tu plnou verzi. Jediný čím bych si byl jistý že MSI ne..Gigabyte nebo Asus ale MSI ne.

No ano tie CPU su dost podobne, prejavi sa len ta cache za urcitych situacii. Ked aj rovnako stoja tak tazko povedat co si vybrat, ja by som bral asi A64.
Inac nejake benchmarky su aj tu
http://www.tomshardware.de/cpu/20051103/cpu-charts -62.html
... a listovat si aj dalsie stranky..., len tam nie je zrovna ten A64 so socketom 754 ale myslim ze podobny je tam A64 3200+ venice socket 939 (asi tam nemaju dual RAM takze vyhoda 939 sa im tam moc neprejavila).

On mozno ten sempron 3400+ ma trochu lepsie jadro, mozno moze byt v urcitych situaciach aj o stipku rychlejsi ako ten A64 3000+, ale takto zhlavy mozem strielat nezmysly...

Dík za odpověď. ASUS nepřichází v úvahu kvůli jejich BIOSům, používají stále ještě AMI BIOS a to je naprostá šílenost, už jen třeba bootování z 2. HDD je problém nastavit. MSI používám již X let a naprosto bez problémů a hlavně bych se už neobešel bez jejich funkce F11 při startu počítače. Ale nechci rozpoutat disku o deskách, řeším CPU a jak vidím, asi to nebude vůbec jednoznačné.