Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Athlon 64 3000+ nebo Sempron 3400+ pro soket 754?

Kupuji desku MSI MS-K8N NEO3-F a rozoduji se mezi Athlonem 64 3000+ (jádro Venice) a Sempronem 3400+ (jádro Palermo). Oba mají jádro 90nm technologii a oba běží na frekvenci 2 GHz. Sempron má 256 kB L2 cache a Athlon 512 kBCenově to vyjde skoro nastejno. Dále proč při v podstatě stejných parametrech má Sempron 3400+ a Athlon jen 3000+, je to tím jádrem Palermo?

ale těch situací je velice málo. taky jsem nevěděl a tak jsem to hledal
www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/sempron-3400 .html odstraněna zdvojená adresa (anarchist) (aa)
akorát na poslední stránce jsem si všiml je semrpon v jednom testu mimo

Je to prostě velice podobné a jediný rozdíl je ta cache. 64 3000 bych si už nebral nejmíň 3200. mám 3200 z 2ghz nataktovanou na 2650. Ten sempron 3400 by měl jít taky dobře taktovat. Nevím co bych koupil teď je to težké rozhodnutí.Asi kvůli vysmívání se majitelům odlehčených modelů (Mirek a jeho Deleron)tu plnou verzi. Jediný čím bych si byl jistý že MSI ne..Gigabyte nebo Asus ale MSI ne.

Dík za odpověď. ASUS nepřichází v úvahu kvůli jejich BIOSům, používají stále ještě AMI BIOS a to je naprostá šílenost, už jen třeba bootování z 2. HDD je problém nastavit. MSI používám již X let a naprosto bez problémů a hlavně bych se už neobešel bez jejich funkce F11 při startu počítače. Ale nechci rozpoutat disku o deskách, řeším CPU a jak vidím, asi to nebude vůbec jednoznačné.