Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdá se mi že winamp 5.xx hraje lépe než 2.93

Ahoj

jsem konzervativní uživatel programů. Mám rád staré Acdsee 2.43 pro rychlost a proto že se mě nesnaží přehrávat video...starý Winamp 2.93 pro jeho rychlost a proto že se mi nesnaží hned začít přehrávat video a cpát se na internet...

Zdá se mi ale, že starší verze 2.93 přehrává mp3 hůře než 5.13. Nevím čím to je a jestli je to možné. Nedokážu to ani popsat protože nejsem hudebník. Do nastavení /např. korekce výšky basy/nešahám. Nevšimli jste si toho někdo ? Díky

tváří se na všechno uprostřed. jestli to program dolaďuje aby se to lidskému uchu líp líbilo to nevím.

mp3 pro to určitě není

kabelem to taky nebude když je to momentálně na jednom počítači zkoušené. v práci jsem si toho všiml ale taky

ogg mám dojem jsem do 2.93 dostal přes nějaký instalátor ogg myslím přes toto /můžu ověřit v práci/ http://www.free-codecs.com/download/Ogg_DirectShow _Filters.htm

Já bych se podíval do menu Nastavení - > výstupní pluginy. Možná že stará verze
přehrává pomocí waveOut a nová pomocí DirectSound. Alespoň na mém počítači je to znát,
minimálně v hlasitosti (přes directsound to jde standardně hlasitější a tím pádem se zdá
i kvalitnější)

Platí to o Winampu i o ACDSee. Starých verzí jsem se také držel dlouho, ale kvalitou zobrazení/přehrávání už zkrátka na mladší verze nestačí! Co se týče přehrávání videa, je to o tom, které pluginy si nainstalujete. Do ACDSee zásadně nedávat ID_media, pokud tam je, tak ho smazat. Winamp taky nutně nemusí přehrávat video, beztak mu to nejde. Dle mého názoru Winamp 5.xx bez zapnutých moderních skinů a bez těch serepetiček, co tam jsou navíc, je úplně v pohodě. A hlavně přehrává OGG, to je to nejpodstatnější.

No jen aby se nestalo, že by i ta živá muzika zjevně nehrála od nejhlubších basů, aby basové spektrum nebylo malinko plošší, aby, co se týká vykreslení stereopozice, měla podání výborné, aby vyhovovala hloubka prostoru, a aby měla čistou a jasnou horní část spektra a neměla kovově znějící výšky. :-D

Nějak mě ani nenapadlo upgradovat Winamp, ale když jsem si všim tohoto vlákna, tak jsem starej 2.8 vyměnil za poslední 5.13
a zdá se mi.... že asi máš pravdu.
Nebo se mi to zdá, protože jsem si předevčírem trochu stěhoval pokoj a ještě jsem si na to nezvyknul :-)

WinAmp používám hlavně proto, že je jednoduchý na ovládání a jsem na něj léta zvyklý. Vždy načtu komplet MP3 do playlistu a mám je všechny hned k výběru.
Jinak nemám extra důvody pro použití toho či onoho přehrávače. Opravdu náročnou hudbu pouštím přímo z CD, klasika se prostě grabovat nesmí.
A kvalitu jednotlivých přehrávačů bych donedávna asi nerozeznal, protože až nedávno jsem si pořídil o nějakou tu třídu lepší reprobedny. A to jsem si myslel, že jsem měl slušný kousky.

Díky za tip, ale pokud budu mít možnost mít to na CD, nechám to tak, místa na HDD není nikdy dost a časem bych chtěl ještě pořídit CD přehrávač (nebo možná postačí DVD přehrávač), zatím to z nouze ženu přes PC, protože starej CD přehr. je vybíravej, spoustu placek ani nenačte.

Davam ti plne zapravdu! Ja jsem taky v posledni dobe (asi deset let ;-) ) nalozeny spis do klasiky (i kdyz kvalitnim rockem/metalem/artem nepohrdnu) a ma-li "plnotucna" muzika hrat, nesnese kompresni siditka. No a s bednama jsme na tom podobne - stare dobre (ale fakt dobre) Tesly mi zacaly skuhrat, neb se provesily basaky, a jedinou alternativu jsem nasel u Yamahy (taky s ohledem na konce u Pioneera, coz jsou MOSFETy). Tesly ale hraly lip... :-/

Právě TESLY jsem měl (byla to Tesla Bratislava, asi 50l bedny v mahagonovým provedení), ale teď jsem jinde, kolega sladil 5.1 repro a mě přenechal za "cenu, kterou neodmítnu" pár AQ710. Ale zjišťuji, že ač hrajou výborně, na klasiku to není ono, u náročnějších pasáží se mi zahlcují nízké tóny. Taky tyto bedny je těžký umístit, neb mají každá dva basáky na boku, bassreflex vzadu a já bohužel nemám tolik místa, abych je mohl umístit bezkompromisně.

Kdybys ty Tesly moooc chtěl.... tak snad.