Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdá se mi že winamp 5.xx hraje lépe než 2.93

Ahoj

jsem konzervativní uživatel programů. Mám rád staré Acdsee 2.43 pro rychlost a proto že se mě nesnaží přehrávat video...starý Winamp 2.93 pro jeho rychlost a proto že se mi nesnaží hned začít přehrávat video a cpát se na internet...

Zdá se mi ale, že starší verze 2.93 přehrává mp3 hůře než 5.13. Nevím čím to je a jestli je to možné. Nedokážu to ani popsat protože nejsem hudebník. Do nastavení /např. korekce výšky basy/nešahám. Nevšimli jste si toho někdo ? Díky

Platí to o Winampu i o ACDSee. Starých verzí jsem se také držel dlouho, ale kvalitou zobrazení/přehrávání už zkrátka na mladší verze nestačí! Co se týče přehrávání videa, je to o tom, které pluginy si nainstalujete. Do ACDSee zásadně nedávat ID_media, pokud tam je, tak ho smazat. Winamp taky nutně nemusí přehrávat video, beztak mu to nejde. Dle mého názoru Winamp 5.xx bez zapnutých moderních skinů a bez těch serepetiček, co tam jsou navíc, je úplně v pohodě. A hlavně přehrává OGG, to je to nejpodstatnější.

No jen aby se nestalo, že by i ta živá muzika zjevně nehrála od nejhlubších basů, aby basové spektrum nebylo malinko plošší, aby, co se týká vykreslení stereopozice, měla podání výborné, aby vyhovovala hloubka prostoru, a aby měla čistou a jasnou horní část spektra a neměla kovově znějící výšky. :-D

Nějak mě ani nenapadlo upgradovat Winamp, ale když jsem si všim tohoto vlákna, tak jsem starej 2.8 vyměnil za poslední 5.13
a zdá se mi.... že asi máš pravdu.
Nebo se mi to zdá, protože jsem si předevčírem trochu stěhoval pokoj a ještě jsem si na to nezvyknul :-)

WinAmp používám hlavně proto, že je jednoduchý na ovládání a jsem na něj léta zvyklý. Vždy načtu komplet MP3 do playlistu a mám je všechny hned k výběru.
Jinak nemám extra důvody pro použití toho či onoho přehrávače. Opravdu náročnou hudbu pouštím přímo z CD, klasika se prostě grabovat nesmí.
A kvalitu jednotlivých přehrávačů bych donedávna asi nerozeznal, protože až nedávno jsem si pořídil o nějakou tu třídu lepší reprobedny. A to jsem si myslel, že jsem měl slušný kousky.

Díky za tip, ale pokud budu mít možnost mít to na CD, nechám to tak, místa na HDD není nikdy dost a časem bych chtěl ještě pořídit CD přehrávač (nebo možná postačí DVD přehrávač), zatím to z nouze ženu přes PC, protože starej CD přehr. je vybíravej, spoustu placek ani nenačte.

Davam ti plne zapravdu! Ja jsem taky v posledni dobe (asi deset let ;-) ) nalozeny spis do klasiky (i kdyz kvalitnim rockem/metalem/artem nepohrdnu) a ma-li "plnotucna" muzika hrat, nesnese kompresni siditka. No a s bednama jsme na tom podobne - stare dobre (ale fakt dobre) Tesly mi zacaly skuhrat, neb se provesily basaky, a jedinou alternativu jsem nasel u Yamahy (taky s ohledem na konce u Pioneera, coz jsou MOSFETy). Tesly ale hraly lip... :-/

Právě TESLY jsem měl (byla to Tesla Bratislava, asi 50l bedny v mahagonovým provedení), ale teď jsem jinde, kolega sladil 5.1 repro a mě přenechal za "cenu, kterou neodmítnu" pár AQ710. Ale zjišťuji, že ač hrajou výborně, na klasiku to není ono, u náročnějších pasáží se mi zahlcují nízké tóny. Taky tyto bedny je těžký umístit, neb mají každá dva basáky na boku, bassreflex vzadu a já bohužel nemám tolik místa, abych je mohl umístit bezkompromisně.

Kdybys ty Tesly moooc chtěl.... tak snad.