Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem v naší obci někdo krade icq a rozesílá zavirované odkazy

V mém icq už dvoum kontaktům někdo odcizil heslo a změnil ho, a teď přátelům rozesílá odkaz kde je nějaký vir, a jelikož to je od přátel tak na to každej většinou klikne jelikož si myslí že to je něco zajímavého, muj eset reagoval bravůrně a mě ochránil, ale kámoše to stálo hodně hodin přeinstalování windowsů... dá se tomu nějak zabránit?

jedná se o tento odkaz:

frog.zip

Já zase častokrát slyšel historku, jak jel někdo tramvají (metrem - čímkoli) a přišel tam maník s pouzdrem od houslí, vyndal z něj zvon na WC, "přicucnul" se ke stropu a tak se držel.
To je úžasná náhoda, že tenkrát jeli všichni stejnou tramvají, případně tou tramvají jel jejich brácha/švára/kámoš/známý/atd. co?
A také když přijmeš na ICQ kontakt Inomohorotep, tak ti to sežere celý harddisk, všechna data na CD a DVD, znásilní všechny ženy v domácnosti, vypne chladničku, vybije mobil a zavolá Kubišové, že trápíš morčata.

Ať si ti, od kterých ti to chodí prohlédnou počítač na spyware.
Pro škodnou, která je na počítači není problém zjistit si heslo na ICQ ať je jakékoli. Když se pak škodná "spojí s velením", dostane instrukce jaký má poslat odkaz, přihlásí se na ICQ, pošle odkaz a zase se odhlásí.