Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s fontem v prohlížečích + podtrhávání textu

Dobrý den, mám 2 dotazy na profesionály.

První, štve mě mnohem více, je ten, že se mi ve všech prohlížečích najednou změnil font neurčitého písma (tedy toho, kterému není v CSS přímo přiřazený konkrétní font - většinou jsou to texty na fórách nebo starších webech). Používám Windows Vista a dříve v Opeře, FF i IE se jako defaultní font zobrazoval takový ten klasický. V posledních dnech jsem si hrál se styly Windows Vista, využil služeb VistaGlazz a instaloval různé témata. Nakonec jsem se stejně vrátil k tomu základnímu.

Bohužel se mi přenastavil tento font - mám jiný na Facebooku, na zmíněných fórech i na dalších webech. Samozřejmě je to velmi nemilé, neznáte způsob, jak bezpečně navrátit ten původní font? Od stejného data mi taktéž blbnou všechny <input> tagy ve všech 3 prohlížečích, mají tak 300% předešlé délky. Bude to nejspíš stejný problém.

A druhý je taková blbost, nová Opera 10.3 beta, nebo kolik to je, prostě ta poslední mi podtrhává nespisovná slova červeně, například když zde píšu do tohoto formuláře. Jako bych tu měl nastavený anglický slovník. Bohužel nevím, jak to změnit. Třeba je to tou betou, ale kdyby ne, byl bych vděčný za trknutí.

Díky moc

Martin Zdražil

Děkuji za reakci, ten pravopis jsem si vypnul. Skvělé.

K tomu prvnímu, ta změna fontu je nezávislá na prohlížeči, font i chyba s <input> se projevuje ve všech prohlížečích, které mám = IE, FF, Opera 10 i Opera 9. Pokud vlezu do nastavení písma v jednotlivých prohlížečích, jako defaultní font jsou všude nastaveny Times New Roman, jako druhý a třetí potom třeba Arial nebo Courier.

Ten font, který se mi v současné době zobrazuje se jmenuje jinak. Bohužel nesmím uvést jeho název.

To, o čem tady celou dobu mluvíme. Rozdílný font, nezávisle na prohlížeči. Podívej se pořádně a uvidíš, že písmo na obrázku 1 je na mém počítači jiné, než to na tom tvém u textů Technika našich miláčku, Firmware, Ze světa mobilů. (nemyslím barvu, ale styl). Stejně tak nadpisy jednotlivých subfór na obrázku 2 (Aplikace pro Symbian, GPS Navigace ..., ICQ pro Symbian, Hry pro Symbian) mají jiný styl na mém i tebou přidaném obrázku.