Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktování-zdroj

Dobrý den, mám nový počítač a rozhodl jsem se že ho otaktuji. Ale jedna věc mě trápí a to je zdroj. Mám RedStar 350W. Moje sestava je: Intel Core 2 duo E7400, 2Gb(2x1gb) ram (někdy koupím 2x2gb), GeForce 9500GT 1gb, Gigabyte GA-P31-ES3G (award bios). A teď ohledně taktovaní. Mám chladič Scythe Katana 2. Kolik bych z toho mohl dostat? Násobič je na 10,5x a FSB 266. A asi bych měl vypnout ten usporný režim CPU, že když se nevyužívá procesor tak spadne násobič na 6x. A chtěl jsem se zeptat kolik bych neměl přesáhnout voltů. Děkuji za případné odpovědi

No já se taktováním cpu intel zabývám už několik let;-) teď mám E5400 2,7@3,8 a Q9550 2,83@3,8.
1) zdroj máš opravdu hroznej, fakt bych ho hned vyměnil nebo netaktuj a doufej:-)

2) deska je do kanclu, není určena k taktování, hodně slabá. Ten chladič stál asi víc jak deska, to je fakt sestava... Jen dva sloty na ramky.

Stáhl bych si program orthos nebo primetest, dále program realtemp a pak program cpu-z pro kontrolu rychlostí ramek. Rovnou bych v biosu nastavil 333mhz /tím by ses měl dostat na 3,5ghz), zkontroloval rychlost pamětí /v biosu nastavil děličku aby jeli na 800mhz, kontrola cpu-z. Napětí bych hned nepřidával (maximálně později o 0,1voltu).
Ve windows pustit realtem, orthos nebo prime napřed dvě hodiny pokud projde ok zkusit nějakou hru nebo pustit prime na 6či více hodin.
Víc jak 333mhz z toho podle mě nedostaneš kvůli desce.
Zpomalování procesoru nevypínám, jede mi to OK i při přetaktování. Pokud máš dobrej procesor nebudeš potřebovat zvyšovat napětí...Já vypinám i loadline calibration, přidává napětí cpu při zatížení ale tahle fukce u tvé desky asi nehrozí:-)

Tak zdroj budu určitě kupovat, jak mi dá kámoš prachy za PC. A pak se uvidí. Díky za všechno info ;), Tak 3,5ghz by mi bohatě stačilo, stejně jsem už v té stázi kdy hry moc už nehraji. Ale co je jasné budu muset koupit novou grafickou kartu. Takhle je úplně naprd. Předtím jsem měl jednojádro a určitě jsem si polepšil