Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP na logickém disku

Zdravím,
udělal jsem reinstalaci Windows. Oddíl D s daty jsem nechal jak byl a oddíl C, na který jsem instaloval Windows jsem chtěl udělat jen 40GB velký a nechat si zbylých asi 140GB, abych pak udělal oddíl E. Když se ale dokončila instalace Windows, zjistil jsem, že se vytvořil rozšířený oddíl s logickým diskem C, na kterém jsou teď nainstalované Windows. Můžou takhle Windowsy fungovat? Myslím tím, jestli jim nevadí, že jsou na logickém disku a ne na primárním oddílu.
A ještě jeden dotaz. Pokud to ovšem můžu nechat tak, jak to je. Když bych v tom rozšířeném oddílu (cca 190GB), ve kterém je asi 40GB velký oddíl C s Windowsama, udělal ještě logický disk E, tak když bych přeinstalovával Windows, tak mi logický disk zůstane zachován beze změn, nebo by se naformátoval taky?
Díky

Tak nakonec po konzultaci s jedním svým známým, který toho o tomhle ví poměrně dost, jsem se rozhodl nechat to jak to je. Ty windows na logické jednotce by prý neměly činit žádné velké potíže. A navíc může být prý těžší, aby byly napadeny nějakými viry.

Presne tak, primarni oddil je na kazdem disku jen jeden a vzdy se na nem nachazi startovaci soubory, ktere odkazuji na jednotku, ze ktere se Windowsy startuji (standardne primarni oddil), pokud zformatujes primarni oddil, uz Windowsy nenastartujes, prestoze jsou na jinem oddilu a neposkozene (zachrannou disketou by to tusim melo jit opravit, ale vyzkousene to nemam, do takovych akci se nepoustim)

primární oddíly můžou být na jednom disku až 4, opravdu nevím, kam všichni na tyhle nesmysly chodíte..
Oprava poškozeného ntloaderu také není žádný problém, ale jen prase instaluje Windows přes několik oddílů.