Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s grafickými artefakty

Dobrý den, mám grafickou kartu GTX280 a poslední 2 dny se mi stává, že mi při zapnutí hry naběhnou grafické artefakty a pc pár sekund na to zamrzne a je třeba restart. Kartu už mám asi půl roku a žádný problém dosud nebyl. Zkoušel jsem třeba fallout 3, kde se mi to stává. Přehříváním to určitě nebude, protože se to stane hned po zapnutí pc a po načtění hry. Poté pc restartuji a když spustím nějakou jinou hru tak to samé, pomůže jen vypnutí a následné znovu zapnutí pc ( ne restart ), pak vše funguje jak má. Když ale zapnu pc další den znovu, dám fallout 3 tak se celý proces opakuje. Použvám poslední ověřenou verzi ovladačů z nvidia.com.

Děkuji za pomoc.

Falloutem to není, dnes se artefakty objevily i u jiné hry. Ale opět po restartu a následném vypnutí a zapnutí pc vše funguje. Nechápu, kdyby byl nějaký díl vadný tak snad nefunguje pořád ne? Takhle to vypadá, že každé 2. zapnutí a vypnutí pc.

Pak je nejspíš problém v kartě nebo ovladačích.
Zkus ovladače ne od nVidie, ale přímo od výrobce karty,
i když budou starší. Měly by být na kartu "připasovány".
Odinstaluj ovladače + všechen tunící soft ke kartě,
restartuj a nainstaluj pouze nové ovladače.
Zbylé softy můžeš doinstalovat vždy. Přetaktováno nemáš nic?
Když to nepomůže, zkus nejnovější od nVidie.

BTW, k Fortronu. U GTX 275 je striktní požadavek min. 42A na čtyři 12V větve,
takže něco podobného bude u GTX 280. Splňuje to ten zdroj?

no, teď jsem měl takový zvláštní případ (symptomy byly hodně podobné), nakonec z toho byla vadná deska, ale nejprve to vypadalo na grafiku, pak na vadné paměti. :-)

Tazateli bych ze všeho nejdříve doporučil pořádně memtestem otestovat systémovou RAM a pak případně zkusit grafiku v jiném PC.

Tak ještě jednou. Zkus ovladače ze stránky MSI, za pokus nic nedáš.
Předpokládám, že ovladače od nVidia nebyly alfa nebo beta verze.
Co nějaký soft na sledování a úpravu otáček ventilátorů,
případně úplně cokoli na tuning PC včetně utilit od výrobce desky nebo karty?
O taktování nemluvě. Zatím to vypadá na reklamaci karty,
značka MSI už dávno přestala být zárukou kvality. Zdroj bude na 99% OK.

Nějaký soft si během měsíce neinstaloval?
Můžeš se vrátit k nějakému Bodu obnovení?

Tak to vypadá na hardwarovou chybu, zkusil jsem přeinstalovat snad všechny ovladače, dal jsme bod obnovení o týden zpátky, kdy žádné problémy nebyly. Ale stejně se objevují artefakty, ted už někdy ne hned po startu hry, ale třeba pár minut poté. Vypadá to tedy na vadnou grafiku.ach jo:-(