Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Algoritmus pro získání jedné kvalitnější fotky z několika méně kvalitních

Ahoj, dostal jsem od kamaráda výzvu, skript, který by z několika méně kvalitních obrázků udělal jeden kvalitnější, říkal, že to kdysi udělal v Delphi, ale nechce mi říct, jak to dělal, že ať se o to pokusím sám. Pokud by někdo věděl nějakou stránku, kde by byl nějaký stručný popis nebo to sem stručně napsal, tak bych byl rád. Nic mě totiž nenapadá :-). Díky za odpovědi.

tvé pozornosti ještě doporučím metodu superpozice několika snímků (pěkně ji popsal L. Souček v knize Runa Rider, dokonce i tam šlo o snímky oblohy, resp. snímky Marsu, jehož originální snímky, díky chvění vzduchu nebyly použitelné). Jedná se o to, že "sesvítíš" (elektronicky tomu odpovídá použití odpovídajícího procenta průhlednosti) několik snímků do jednoho - a tak se výsledek "zprůměruje."

Ano to by mohol chciet keby mu slo o odstranenie "ruseni". Pytal som sa to hned na zaciatku, ale evidentne programator nevie co vlastne zakaznik chce (co je vpodstate normalna situacia z praxe :), ale bude lepsie ked si s nim vyjasni ze ci chce odstranovat ruchy alebo zvysovat rozlisenie interpolaciou alebo co)

Tak jsem se pokusil o "Nearest Neighbour" a výsledky nejsou nijak valné...
[http://pc.poradna.net/file/view/1796-image-png]
Nahoře je původní "obrázek", dole projetý skriptem (zvětšeno rozlišení a dopočítáno podle sousedů)
Nebo se touhle metodou lepšího výsledku bez znetvoření barev dosáhnout nedá? Dopočítával jsem to takhle:
4 díly původní barvy + 1 díl průměru okolních pixelů.