Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s eMule

Zdravím,
Používám na stahování freewaru a různých dalších materiálů, nepodléhající autorským zákonům síť eMule.
Vždycky mi jela v pohodě. Ale, má stará verze už odmítala vyhledávat, ukázalo se, že "Máte příliš starou verzi, proveďte upgrade"
Tak jsem nainstal v0.47a a mám s ní jen problémy. Připojit se k serveru je často hodně obtížné a vždycky mě to hned disconnectne. Musím to zkoušet pořád znova a znova a podaří se to většinou tak na 20. pokus. A i potom se mi zdá ten eMule nějaký divný. Dříve po zadání klíčových slov mi to zobrazilo cca 300 výsledků, od doby upgrade po zadání stejného klíčového slova to najde max. tak bídných 10 výsledků.
Vám jede eMule v poslední době OK?

loading...

Nezahazuje tvůj provider p2p pakety (v rámci boje proti výměnným sítím, či hlídání FUP)? Zkoušel jsi nějakou nižší verzi, např. 0.46c?

A jedna joke příčina: nemáš v zadávaném řetězci požadovaného souboru přelkep/gramatyckou chybu? ;-):-D

Muzes to nejak upresnit? Treba stahovani normalniho komercniho filmu nebo copyrightovane hudby je ok-legalni. Uploadovani legalni neni.

Ovsem neznam to tak do detailu, autorsky zakon treba bere obsahy databazi jako zvlastni pripad, takze je teoreticky mozne, ze u nekterych veci je to trochu jinak. Ale z urcitych duvodu, ktere se mi nechce rozebirat, mi prijde skoro nemozne, aby stahovani bylo nelegalni.

Mel jsem zato, ze ve smlouve s ISP mam neco jako, ze nesmim stahovat obsah znevazujici lidskost (to znamena, ze nesmim stahovat videoklipy Brittney Spears...), ale jak tak ted koukam, je tam jen, ze takove veci nesmim uploadovat na webhosting, co tam mam k dispozici.

Tam uz opravdu nechapu, co by takovem stahovani bylo nelegalni, kdyz doma muzu mit tuny nelegalnich CDcek a je to ok, kdyz ten software na nich nebudu pouzivat. Mimoto ve chvili, kdy to stahujes, jeste nevidis ani text licence toho programu. Je snad jasne, ze mi jde o teoretickou stranku veci, ne o to, jak to chodi v praxi.

Na hrane s cim?

a) Na hrane s tim, co je jeste realizovatelne? To je asi pravda.
b) Na hrane s nepsanymi pravidly slusneho chovani v P2P sitich (maly pomer upload/download)? To asi ano.
c) Se zakonem? To je snad prave otazka, na kterou se tu snazim najit odpoved. A zatim sem jen cim dal tim vic presvedceny, ze to je legalni. Osobne ani nevim, co by melo znamenat "na hrane", podle me je to proste otazka "legalni vs. nelegalni", zadne mezi tam neni.

c) No když to tak čtu, tak fakt nevím.

Pokud zabezpečíš, že nebudeš nic (autorským zákonem chráněného) uploadovat a jenom stahovat (např. via Soulseek), tak pak opravdu tomu výkladu nerozumím. Ale jedná se jen o vlastní akt stahování, pokud ještě teoreticky nevíš, co soubor ve skutečnosti obsahuje :-?.

IMHO(J.) nemůžeš vlastnit (bez originálu) kopii sw, který je chráněn AZ, pro osobní potřebu. Něco jiného je share/trial verze. Máš-li na CD trialku sw + tabletku a není-li sw nainstalován/používán - ještě pořád (možná!) nic neporušuješ. Jakmile ale sw s crackem nainstaluješ, je zle.

Pokud budeš stahovat soubor "3dsMAX.iso", třeba se opravdu nic neděje; vždyť se vlastně domníváš, že stahuješ referát o třetím dílu filmového seriálu "Max", který ti doporučil neznámý opilec na taneční zábavě... i když je to hodně přitažené za pačesy. Ale jakmile jej budeš mít stažený a bude to kopie full/komerční verze, AZ už jednoznačně porušuješ, aniž jsi cokoliv nainstaloval.

Nejsem právník, ale tak nějak to u softwaru cítím.

...ale od původního tématu jsme dost odbočili... :-|

Moje zkušenost je taková, že některé dny to jede jako hodinky a jindy to také nějak "vázne", nic to nestahuje a nemůže nic najít. Je to zvláštní a na žádnou závislost jsem nepřišel.
Možná záleží na tom, k jakému serveru se to zrovna připojilo, kdo ví...