Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napíchnutý pc

Ahojky..
Chtěla bych se optat..Jak můžu zjistit, jestli nemám v noťasu nějaký program na sledování, co na něm dělám a dělala sem..
Asi se ptám dost kostrbatě, ale snad mě pochopíte:-)

Ahoj, nejde mi zatím vložit dotaz tak aspoň takto....Zjistila jsem že mám v noťasu toto, je to nějaký spywar, můžeš mi říci co dokáže, jak se mi tam dostal a jak se ho zbavit?..MonitoringTool:Win32/ABCKeylo....myslím že to má na svědomí manžel...Díky.

Ne, ne! To by byla kurvachyba.
Pokud mi nekdo sleduje, tak se toho prece nezabavim, ne? Proc bych to delal. Tim ze to vim, se ze sledovaneho stava sledujici, jen musi toho benefitu vyuzit. Vzdyt to je prece obrovska vyhoda, vem si ze Te nekdo sleduje, teda mysli si to, a citi se naprosto neohrozeny. Neni nad to si sjednat "rande" nekde v zimne aby sledujic manzel jel nekam sledovat do poli pri -20ti a zatim doma srkat nejdraší kofolu z minulého ročnku.

P.S. Akorád jestli to psala na tomto NB, tak uz ma manzel mozna link na to.

vím, že to je v poslední době hodně "rozšířená zábava", nicméně mi to připadne "choré", jak z pohledu žárlivého/trofejního (tj. s parožím) partnera, tak z pohledu (ne)záletného partnera.

Ve všech případech za to ten vztah IMHO nestojí a já bych nemohl žít s někým, kdo mi něvěří (popř. chorobně žárlí), nebo komu nevěřím já.

edit: ostatně tyto technické vyfikundace jen signalizují hlubokou krizi..

Prosim vas o pomoc ..mala som napichnuty pc..lebo co som.robila na nom hned o tom vedel ,co som robila,s kym a o com som si posala ,da aj video na skype odsledova,vraj je n program ktory to odfoti a preposle na email dotycnej odoby,ktora ma sleduje. Dakujrm za pomoc neviem to zistit ci stale to tam mam

daj si live linux na svoj USB stick (zadaj si to do google.com a citaj si ze co to je live linux) a manzel si moze ist sledovat tak akurat kury na dvor.

P.S> alebo si kup svoj netbook nastav boot len z HDD vypni USB legacy support a zahesluj BIOS, a do Win daj 20znakove heslo aj na admin ucet aj na user ucet.
Ak sa jedna o tvoj vlastny netbook tak obnov Win na stav od vyrobcu a nebude v nom nic. Potom nastav aspon 15znakove hesla na ucty WIn aj do BIOSu a zrus bootovanie zo vsetkeho ostatneho okrem HDD

očista pc: nabootovat z antivirového cd, projet disk.
úklid ve win: všem účtům správce nastavit nové delší heslo, zrušit přihlašovací účet toho fízla / změnit mu ho na omezený.
komunikace: důležité věci sdělovat jen zabezpečeným kanálem = jen na stránkách začínajících "https".
skype ani icq neznám, nevím co používají za protokol, jestli se dá odchytit.
očista doma: s fízlem se rozejít.

Samozrejme,že sa to dá..Môže to robiť hocikto- žiarlivý manžel až po zvedavého suseda :-D Ja osobne mám skúsenosť z KGB programom...skús si pozrie na céčku applications, alebo jednoducho ťukni na ponuku štart, spustiť a sleduj čo sa bude diať..ja som to presne takto otvorila a bola tam celá rada obrázkov- skenov mojej obrazovky... Dôvera nadovšetko :-D

podívej se co ti běží v paměti za programy. zkontroluj služby.
rozumný přehled ti dá starter, process explorer, autoruns ...
pokud nevíš co tam nepatří, nezjistíš to nijak.

můžeš ještě zkusit si udělat log z hijackthis, a odeslat to automatovi na kontrolu.

pokud je špionážní program udělaný dobře jako rootkit, je to problém, to se z běžících windows špatně zjišťuje.

kdybys měla aplikační firewall, ten by nejspíš odhalil škůdce co odesílá data, s windows firewallem těžko.

když nebudeš mít celý den pc připojený na síť, můžeš se podívat do prohlížeče událostí, jestli nějaká aplikace nezkoušela odesílat data a nezahlásila chybu, ale to je málo pravděpodobné.

prevence: na ntb je zaheslovaný účet s admošskými právy - ten můžeš použít jen ty (pouze instalační/servisní).
jako pracovní/surfovací účet používáš jiný, jen s omezenými právy "user".
to samé pro libovolného návštěvníka - nějaký user účet a nazdar - ať se nemotá do tvého nastavení.
zakázáno zjednodušené sdílení (u kriplverze home bych o zabezpečení vůbec nemluvil - síťovému návštěvníkovi stačí jen klikat).