
Problém s paměťmi DDR3
Dobrý den, koupil jsem ke svým pamětem (2x1 GB DDR3) ještě jedno stejné balení naprosto stejných pamětí a problém je, že je to příšerně nestabilní i bez přetaktování, když jsem tam měl jenom 2x1 GB tak to bylo ok, ale teď se to fakt nedá.Už jsem jednou v minulosti vracel paměťi DDR3 1333MHz OCZ 2x2GB , kvůli nekompatibilitě s mojí deskou a koupil jsem místo toho Corsairy (to jsou ty co mám teď) a problém se vyřešil, ale nechápu proč k nim nemůžu přidat další úplně stejné paměťi.Prosím poradte někdo co s tím už jsem dal za paměťi několik tisíc a ať tam dam cokoliv tak je nějakej problém. Mám trochu podezření na zdroj protože když sleduju stav napěťí, tak na 12 V větvi je jenom 10.74 V a na 3,3 větvi je 3,04 a když to zatížím, tak 3,3 větev (to je ta co napájí paměti) vyskočí na 7,4 V - je to normální ??? Zdroj je Xilence 600 W, rok a pár měsíců starý.
zde je moje sestava + věk jednotlivých komponent, myslím si ale, že tak starý aby to mělo nárok na takový problémy to neni
Procesor : Core 2 Duo E8200 - rok starý
Grafárna : GeForce 9800GTX - rok stará
Deska : MSI P45D3 Neo3-FI - 3 měsíce stará msi-p45d3-neo3-fi-d112205.htm předtím jsem měl MSI P35 Platinum Combo-s DDR3 to taky blblo s DDR2 ok (desku jsem dal tátovi a koupil jsem si jinou jenom na DDR3 a myslel jsem že se vše vyřeší)
Paměťi : 2x Corsair 2x1 GB - pár tejdnů staré
předtím: http://www.alza.cz/ocz-4gb-kit-ddr3-1333mhz-pc1066 6-cl7-7-7-20-intel-extreme-edition-xmp-d97920.htm to bylo nepoužitelný, padalo to ať jsem dělal cokoliv
Zdroj : Xilence 600 W - asi rok a čtvrt starý (celou dobu byl zatížen maximálně přetaktovanym počítačem se žravou grafárnou)
Co myslíte mám koupit paměti 2x2 GB (ty samé co mám, ale s dvojnásobnou kapacitou) aby byly obsazené jenom 2 sloty , nebo mám koupit desku pro DDR2 a vykašlat se na problémy s DDR3 ? Jsem student, mám teď asi 5000 Kč z brigády, tak mi prosím neradtě rady typu: kup si novej počítač
Díky všem co mi něco napíšou, každá rada dobrá, páč už fakt nevim co s tim mam dělat.
PS: zkoušel jsem i různé verze BIOSu a nic
ještě mě napadlo ty nové paměťi hodit pod vlak a nechat si tam ty 2 GB , ale já chi 4 GB !!!!!!! když už jsem za ně dal tolik peněz.
no tak trošku srandy na začátek
a třetí desku koupíš taky MSI ?
1) Hele ten zdroj bych zkusil rovnou vyměnit. Možná bys jej mohl změřit multimetrem pokud to umíš ale údajům čidel nevěř.
2) zkoušel jsi memtest ?
3) u ddr2 pamětí které mají zvýšené napětí musíš ručně nastavit v biosu desky to zvýšené napětí. Jestli to platí stejně i u ddr3 tak bys v biosu měl přidat o 0,25voltu páč tvoje ram jsou na 1,75v a standart je 1,5. Napětí a rychlosti ram by mohl ukázat sw cpu-z
4) stabilitu bych měřil memtestem, orthosem nebo primetestem
No já měl s MSI zatím dobré zkušenosti a maj kvalitní chladiče na čipovce a cena slušná.... pokud se potvrdí zdroj tak u nich asi zůstanu. Jo o tom problému s napětím vím napětí nastavuju ručně na hodnotu uváděnou výrobcem paměti (při taktování samozřejmě zvíšim) ale to je jedno ať tam dam cokoliv tak to padá i když tam dam auto, ale teď jsem se nasral a pořádně to napětí vohulim, buď to shoří nebo to bude fachat
Myslím, že tu desku s paměťma prodam, něco našetřim a začnu znovu skládat (skoro)nové PC (pokolíkaté už ?)
PS: memtest jsem samozřejmě zkoušel (z Ultimate Boot CD, ne z Windows) a pokud resetuju nastavení BIOSu (bez přetaktování) tak to hodí chyby asi po 15 minutách a pak už jsem dál netestoval, takže nevim kolik těch chyb je
Na takovém pc bych vůbec nepracoval...zkus tedy vyměnit zdroj /někde si půjč/ . Samostatně ty paměti jedou ?
MSI mají ty chladiče na čipsetu řekl bych úplně normální..srovnatelné s asus nebo gigabyte /těch mi projde rukama víc/.
nebudem se hádat kdo je lepší výrobce desek, stejně si myslím, že to deskou neni
Ja si zas myslim ze to deskou je, MSI su uplne smejdy, hlavne co sa tyka BIOSu atd, mal som, a mal som dost.
V prvom rade by som pozrel na www.msi.com.tw ci neni novsi BIOS na tu konkretnu dosku (porovnat s verziou ktoru mas, ked mas starsiu tak updatovat).
Potom keby nepomohlo by som skusil si pozicat iny zdroj od niekoho na skusku (na den). Skus tie RAM vybrat a znovuzasunut nech sa trochu precistia kontakty, skus len tie dve nove samotne v tych slotoch kde boli tie stare. Ked budu mat chyby v memteste aj tie dve nove samotne, tak ich chod normalne reklamovat ze povodne RAM su bez chyby a ked len vymenis stare za nove do stejnych slotov a ked potom budu chyby - tak to je potom takmer naisto ze je niektora z nich vadna. Este skus zvysit rucne napatie RAM o 0.1V nad udaj ktory je na ich nalepke, v BIOSe, ziadne "ohulit" a bud to zhori, viac jak 0.2V nad udajom od vyrobcu urcite nenastavuj.
Jo, se čtyřma modulama si člověk zadělává na problémy. Ať už je to MSI, Asus nebo Gigabyte. Věřím, že dva moduly stejné značky o dvojnásobné kapacitě by pracovaly dobře. Ale ruku do ohně za to nedám, je to jen domněnka. U MSI těžko předpokládat, co se stane, desky tohoto výrobce dvakrát kvalitní nejsou.
Pokud je to měřeno multimetrem, tak to rozhodně normální není. Pokud jsou to údaje z nějakého programu, tak to normální může být. Věrohodné hodnoty bývají pouze v BIOSu.
Jinak mohu potvrdit, že obsadit všechny čtyři sloty některé desky řeší tak, že sníží frekvenci a některé tak, že zkolabujou.
Jo, už jsem si toho všiml, v BIOSu to ukazuje všechny napětí v pořádku.
" Jinak mohu potvrdit, že obsadit všechny čtyři sloty některé desky řeší tak, že sníží frekvenci a některé tak, že zkolabujou. "
Tak tohle bude asi ten druhej případ, přece jenom je to jedna z těch levnějších desek pro DDR3, které jsou u nás na trhu.
No nic nechám si tam ty 2GB (2x1) a až dostanu prachy tak se uvidí
Tak už jsem to asi vyřešil, nastavil jsem v biosu ručně časování pamětí na základní časování pro DDR3 (9-9-9-24) a napětí 1,5 V a vypadá to, nadějně, už mi běží 20 minut orthos, před tím to padlo do 5 minut. Ještě to pak přes noc necham projet memtestem. Snad to nepadne.
tak nic padlo to
Uz si pozrel ci neni novsi BIOS?
Uz si skusil tie nove len vymenit za stare? (BIOS na defaulty). A memtest. Ked bude chyba tak reklamovat to by ti normalne mali vyreklamovat ked je modul vadny (ked nepojdu ani len tie 2 nove samotne bez tych starych). Uz som to pisal.
Inac je mozne ze problem moze byt aj prehrievanie skus otvoreny kejs a na RAM nasmerovat nejaky vetrak.
to neva..pokrok. dej těm pamětem těch 1,75v jak mají mít a nech to časování. bios je dobrej nápad.