Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s paměťmi DDR3

Dobrý den, koupil jsem ke svým pamětem (2x1 GB DDR3) ještě jedno stejné balení naprosto stejných pamětí a problém je, že je to příšerně nestabilní i bez přetaktování, když jsem tam měl jenom 2x1 GB tak to bylo ok, ale teď se to fakt nedá.Už jsem jednou v minulosti vracel paměťi DDR3 1333MHz OCZ 2x2GB , kvůli nekompatibilitě s mojí deskou a koupil jsem místo toho Corsairy (to jsou ty co mám teď) a problém se vyřešil, ale nechápu proč k nim nemůžu přidat další úplně stejné paměťi.Prosím poradte někdo co s tím už jsem dal za paměťi několik tisíc a ať tam dam cokoliv tak je nějakej problém. Mám trochu podezření na zdroj protože když sleduju stav napěťí, tak na 12 V větvi je jenom 10.74 V a na 3,3 větvi je 3,04 a když to zatížím, tak 3,3 větev (to je ta co napájí paměti) vyskočí na 7,4 V - je to normální ??? Zdroj je Xilence 600 W, rok a pár měsíců starý.

zde je moje sestava + věk jednotlivých komponent, myslím si ale, že tak starý aby to mělo nárok na takový problémy to neni

Procesor : Core 2 Duo E8200 - rok starý
Grafárna : GeForce 9800GTX - rok stará
Deska : MSI P45D3 Neo3-FI - 3 měsíce stará msi-p45d3-neo3-fi-d112205.htm předtím jsem měl MSI P35 Platinum Combo-s DDR3 to taky blblo s DDR2 ok (desku jsem dal tátovi a koupil jsem si jinou jenom na DDR3 a myslel jsem že se vše vyřeší)

Paměťi : 2x Corsair 2x1 GB - pár tejdnů staré
předtím: http://www.alza.cz/ocz-4gb-kit-ddr3-1333mhz-pc1066 6-cl7-7-7-20-intel-extreme-edition-xmp-d97920.htm to bylo nepoužitelný, padalo to ať jsem dělal cokoliv

Zdroj : Xilence 600 W - asi rok a čtvrt starý (celou dobu byl zatížen maximálně přetaktovanym počítačem se žravou grafárnou)

Co myslíte mám koupit paměti 2x2 GB (ty samé co mám, ale s dvojnásobnou kapacitou) aby byly obsazené jenom 2 sloty , nebo mám koupit desku pro DDR2 a vykašlat se na problémy s DDR3 ? Jsem student, mám teď asi 5000 Kč z brigády, tak mi prosím neradtě rady typu: kup si novej počítač :-)

Díky všem co mi něco napíšou, každá rada dobrá, páč už fakt nevim co s tim mam dělat.

PS: zkoušel jsem i různé verze BIOSu a nic :-(

tak na 12 V větvi je jenom 10.74 V a na 3,3 větvi je 3,04 a když to zatížím, tak 3,3 větev (to je ta co napájí paměti) vyskočí na 7,4 V - je to normální

Pokud je to měřeno multimetrem, tak to rozhodně normální není. Pokud jsou to údaje z nějakého programu, tak to normální může být. Věrohodné hodnoty bývají pouze v BIOSu.

Jinak mohu potvrdit, že obsadit všechny čtyři sloty některé desky řeší tak, že sníží frekvenci a některé tak, že zkolabujou.

" Jinak mohu potvrdit, že obsadit všechny čtyři sloty některé desky řeší tak, že sníží frekvenci a některé tak, že zkolabujou. "

Tak tohle bude asi ten druhej případ, přece jenom je to jedna z těch levnějších desek pro DDR3, které jsou u nás na trhu.

No nic nechám si tam ty 2GB (2x1) a až dostanu prachy tak se uvidí

Tak už jsem to asi vyřešil, nastavil jsem v biosu ručně časování pamětí na základní časování pro DDR3 (9-9-9-24) a napětí 1,5 V a vypadá to, nadějně, už mi běží 20 minut orthos, před tím to padlo do 5 minut. Ještě to pak přes noc necham projet memtestem. Snad to nepadne.