Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Unikátnosť IP proxy servera

Tak by ma zaujímalo:

Ak niekto chce poskytovať internetové služby, tak musí mať vytvorený v Internete unikátny proxyserver, teda presnejšie, jeho IP musí byť v sieti unikátna. Samozrejme túto IP nemôže vymyslieť len tak z brucha. Kto, ako a kde túto IP prideľuje?

nechapem celkom naco sa pytas. co su to internetove sluzby? pistup na net? hosting www? alebo nieco ine? ani na jedno nepotrebujes ziaden proxy server. ip pripadne ich rozsah ti prideli tvoj isp pripadne sa mozes poziadat o cely ceckovy rozsah a regnut si ho na seba...ale to uz stoji kapanek viac a nedaju to len tak hocikomu

pokud chces poskytovat internetove sluzby, tak predne zadnou proxy mit nemuis. Nastuduj si zaklady TCP/IP abys vedel, ze to co ty oznacujes za PROXY je ve skutecnosti router s prekladem adres. Nechci se nejak nastvatat, ale proc si sakra tolik lidi mysli, ze jedinou moznosti zdileni internetu je proxy? Proxy primarne slouzi ke monitorinku a kontrole HTTP/FTP komunikace a jako chace pro velke site, kde si uklada nejcasteji zobrazene stranky/soubory, aby pro ne nemusela sahat tak casto do internetu. Slouzi tez k omezovani obsahu stranek ( podle libovolnych klicu - zalezi na schopnostech serveru ) a treba i antivirove kontrole.
Howk