Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Unikátnosť IP proxy servera

Tak by ma zaujímalo:

Ak niekto chce poskytovať internetové služby, tak musí mať vytvorený v Internete unikátny proxyserver, teda presnejšie, jeho IP musí byť v sieti unikátna. Samozrejme túto IP nemôže vymyslieť len tak z brucha. Kto, ako a kde túto IP prideľuje?

pokud chces poskytovat internetove sluzby, tak predne zadnou proxy mit nemuis. Nastuduj si zaklady TCP/IP abys vedel, ze to co ty oznacujes za PROXY je ve skutecnosti router s prekladem adres. Nechci se nejak nastvatat, ale proc si sakra tolik lidi mysli, ze jedinou moznosti zdileni internetu je proxy? Proxy primarne slouzi ke monitorinku a kontrole HTTP/FTP komunikace a jako chace pro velke site, kde si uklada nejcasteji zobrazene stranky/soubory, aby pro ne nemusela sahat tak casto do internetu. Slouzi tez k omezovani obsahu stranek ( podle libovolnych klicu - zalezi na schopnostech serveru ) a treba i antivirove kontrole.
Howk