Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nVidia 7600 GS jde do kopru?

Ahoj, dneska se mi na počítači začala dít nemilá věc. Totiž, zapnul jsem počítač, normálně pracoval a pak se sekl kurzor, začala se vypínat a zapínat obrazovka, pak se to celé seklo a musel jsem to natvrdo restartovat.

Po restartu je divný hned výpis HW-některé písmena jsou červené. Jak přeběhne teploměr Win XP, rozhodí se obraz se zelenými proužky (artefakty?). Safe mode s prací v síti funguje dobře, zaplý režim VGA taky, ale když změním rozlišení na defaultní 1024*768 zase se to rozhodí a musím reset. Do teď samozřejmě všechno OK.

Otázka zní, co je špatně? Podezřívám grafiku, ale hardwaru rozumím jak moja babka programování...

PC:
P4 3,0 Ghz, 1,25 GB RAM, deska MSI 865-PEM2ILS, grafika nVidia 7600 GS, zdroj no name (bez mučení přiznávám)

Díky moc.

//Zitra frčím do Londýna, takže se nemůžu pouštět do nějakých velkých oprav.

Jo, nedávno jsem měl v rukách taky jednu takovou kartu, výrobce MSI. Taky chcípla. Nejdřív stačilo sundat chladič a dát zpět a karta se záhadně rozjela. Po zandání do původního PC však odešla nadobro. Moje 7600GS od Gigabyte zatím jede. Zatím...

Jinak teplota při zátěži nepřekročila 80°C. To bude věkem

Hlavní problém je v tom, že už všem připadá teplota 80°C jako normální. Prozradím malé tajemství: není to normální. Ale výrobcům to vyhovuje, karty moc dlouho nevydrží. Teplotní cykly ochladit/ohřát se v průmyslu běžně používají pro zrychlené zkoušky životnosti:-)

Obecně na těch aktivních nvidích začne časem hučet větřák, ten se dá po záruce vyměnit. Ty pasívní se časem /po záruce 2+roky/ kazí víc /možná větší změny teplot vs. nvidia chip design jak už někdo zmínil/.

Můžu to srovnávat, projde mi rukama dost počítačů a těďka se aktuálně z grafik hodně kazí pozáručně zbytky 6600gt a začínají 7600gt.