Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU

Zdravím,

můj dotaz se týká velikosti Ghz u CPU. Mám Intel Core 2 Duo E 7400 a když se kouknu v Pc na vlastnosti tak ukazuje jen 1,7 Ghz ale zase se to třeba po 10 minutách změní na reálnou nepřetaktovanou velikost 2,8 GHZ.Jak jsem již zmínil, CPU není a nebylo nikdy taktováno. Zná někdo na tuto věc odpověď,proč se tak děje ?

Nic nevypinaj. Je to dobra funkcia (setri energiu, teplo a tym aj znizuje hluk) a nicomu to nevadi. Ked je potrebna plna frekvencia tak sa to na plnu frekvenciu samo prepne.
P.S. vobec nechapem co do toho babrete ked tomu nerozumiete. Nechaj vsetko tak, PC funguje spravne, netreba do nicoho vrtat.

A navyse netreba nic vypinat v BIOSe (ptz ked to vypnes v BIOSe tak sa moze stat ze to pojde vzdy na najpomalsej frekvencii, ptz vsetky intel CPU startuju na najpomalsej), ale ked chces vzdy maximum tak staci vo Win v ovladacie panely - energia nastavit profil stolny PC (desktop) alebo plny vykon. Len sa potom necudujte preco je to potom hlucnejsie.