Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čas CPU?

Mohl by mi někdo osvětlit, co znamená "čas CPU" ve správci úloh systému Windows? Některé procesy už mi běží docela dlouho a čas CPU mají nízký, jiný zase docela dost vysoký..

[procesy1wz.jpg]

Ukazuje s jakous takous přesností, kolik daný proces skutečně využil CPU. Nebo naopak: kolik času CPU zpracovávala daný proces. Některé procesy holt většinu času prospí (jako já), jiné jsou pilné a jsou často potřeba, tak obsazují CPU hodně.

Win32 programy (na rozdil od DOS programu) umi se systemem komunikovat.
Procesor pravidelne rozdeluje svuj vypocetni cas mezi procesy podle proirity. Proste obchazi dokola spustene procesy a pta se, zda neco potrebuji delat. Procesy s vyssi prioritou obchazi casteji. Pokud proces nema co napraci, jde k dalsimu.
Je to takovy chodi Pesek okolo...