Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto HP Pavilion dv6000 nebootuje

Zdravím mám problém s notebookem HP pavilion.Dostal se ke mně již nefunkční.Závada se projevuje tak že po stisknutí tlačítka power se rozběhne větrák ozve se DVD-RW a nic.Po 30-ti vteřinách se NTB sám restartuje a situace se stále opakuje dokola.Dle slov majitele NTB špatně přešel do režimu spánku protože NTB má slabou baterii tak to "nestihl".Od té chvíle není možné NTB nastartovat.Někde na stránkách HP jsem se dočet že na některé OS se doporučuje flash BIOSU což bych taky rád udělal ale pokud mě nenajede OS jsem bezmocný.Pokud někdo víte nebo máte zkušenosti s podobnou závadou tak prosím dejte mi nějaký postup jak zkusit např.přehrát BIOS,atd.Já zkoušel vytáhnout vše jako je HDD,RAM a chová se to pořád stejně,stále stejná smyčka.Předem díky za každou odpověď.

Mam s notebookem pravdepodobne ten samy problem. Tedy: pred casem mi prestaly jit zvuky z internich reproduktoru. V ramci oprav jsem (mimo jine pokusy) vyndal batercicku, ktera zivi pamet BIOSu. Po chvili jsem ji vlozil zpatky, ale od te doby se mi notebook chova velmi podobne jako Neovi223: Pri zapinani se rozsviti QuickPlay panel, vetracek huci, hrabne disk i DVD-ROMka, ale monitor zustava tmavy. To trva cca 20 vterin, pocitac se vypne a behem vteriny se zase jakoby snazi nastartovat (rozsviti se QuickPlay panel, vetracek huci atd.). Tato sekvence se opakuje ve smycce porad dokola. Dulezite je napsat, ze se pocitac nedostane ani k uvodni obrazovce (k te kde vybizi ke stisknuti F10 ke vstupu do BIOSu), do BIOSU se dostat nelze. Me poznatky:
1. Pokud pocitac behem smrtelne smycky vypnu (dlouhym podrzenim zapinaciho tlacitka) a potom normalne zapnu muze byt boot pocitace uspesny. Tedy nekdy je, nekdy spadne zase do smycky.
2. Napoprve nenabehne nikdy (jeste se to nestalo).
3. Po stisknuti tlacitka zapnuti se rozsviti modra kontrolka u ctecky karet. Pokud zustane svitit dele nez asi 2 vteriny, dostane se pocitac do smrtelne smycky, pokud do tech dvou vterin zhasne, uspesne nabootuje a nabehne operacni system.
4. notebook se takto pri zapinani chova stejne bez ohledu na to, jestli je napajen pouze ze site (vyjmuta baterie), nebo z baterie, jen pokud je napojen na zdroj je uspesnost uspesneho zapnuti vyssi (to muze byt jenom muj dojem, ale je to asi 2/8).
5. Pocitac se chova stejne i pokud ho ocesu o jeho ocesatelne periferie (HDD, DVD-ROM)

Zkousel jsem se hrabat v BIOSU, ale ten je tak jednoduchy, ze neni s cim hybat. Zkousel jsem zakazat nebo povolit bootovani z ruznych zdroju, nebo zmenit priority bootovani, nema to na poruchu vliv. Myslim, ze by to mohl byt HW problem nektere periferie, ale proc to zacalo delat po vyjmutu batercicky na MB? Zkousel jsem googlovat na cizich diskuzich, takovy problem se vyskytuje casteji, ale nikde jsem nenasel zaruceny navod. Nekdo skutecne radi flashnout BIOS (to jsem zatim nedelal), nekdo sjet MB horkovzdusnou pistoli a pak ji zmrazit a podobne vylomeniny (to povazuju za nesmysl). Taky budu rad za vase napady a taky predem dekuju.

Taktiež sa mi stala táto butoovacia nepríjemnosť, na túto tému som našiel pár návodov, snáď to niekomu pomôže.

www.youtube.com/watch?v=rFlx3frXNy8
ttp://www.youtube.com/watch?v=bnkQNmKauEc
www.youtube.com/watch?v=aA8XV266eIM&feature=related
www.youtube.com/watch?v=gs996v10F0w