Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC sestavy

Zdar lidičky,
mám doma 2 kompiky z nichž jeden využívá rodina coby pcdlo na browsování a sem tam nějaká hra (trackmania nations).
Je to Athlon XP 2500+, 1GB RAM, 6600GT a bigtower chieftec bedna která je na provoz takovéto sestavičky značně velikostně naddimenzovaná.
A u této sestavy něco odešlo do křemíkového nebe a přestala se zapínat. Moje podezření padlo na vadný MB (zdroj je OK).

Druhý kompík mám E6600, 6GB RAM, 8800GTS-320, 320GB disk, 19" S-PVA monitor FS P19-2. A jelikož té sestavě dochází dech, také bych si rád shlédl filmik ve FULL-HD rozlišení a tahle grafika by monitor s nativním rozlišením 1920x1200 (16:9 1920:1080 nechcu) by utáhla asi někde, uvažuji o tom že starší PC půjde do šrotu, svůj poměrně výkonný hodím rodičům (trošku nesmysl pokud to mají jen na browsing a tmn -spotřeba energie, více by se hodil nějaký netbook s atomem ale tam zase ty gamesky nejdou) .. a udělám si radost a po těch 2-3 letech opět obmněním sestavičku.

Takže otázka zní:
Jakou sestavu doporučit aby zase vydržela ty 2 roky? Víceméně herní mašina..
Předpokládám že je vhodné si počkat až vyjde nová generace ATi grafik a core i5 procesory.
Nejspiš to bude komplet sestava krom klávesnice a myši, možno že užiju i 4GB 800-DDR2 paměti ze svého současného PC (osazení je teď 2x1GB, 2x2GB)
Cenová relace 25-35k Kč s DPH.
Postněte prosím co byste si pořizovali kdybyste do toho šli ..

U mně to je jasné:

- ATI HD58x0 jako "novou" grafiku
- Win Vista s free upgradem na Win7 (nebo už rovnou Win7, pokud to bude po 22.10.2009)
- a teď to nejdůležitější: Buď C2Q a nějakou "lepší" desku NEBO už rovnou Core i7 920. i5 dle mého názoru nemá dnes smysl. Až budou drahé DDR2 paměti, pak to bude mít smysl, zároveň budou dostupné nové a výkonnější verze i5, zatím tomu ale tak není a nákup i5 vs. C2Q vychází lépe pro C2Q (nehledě na to, že aktuálně se i C2Q bude flákat)

Já mám doma něco podobného (C2D E6600 taktnutý na 3GHz, i965 Asus P5B Deluxe, 4G RAM, HD4890) a o zásadnějším upgrade budu přemýšlet až někdy příští rok na jaře.