Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypinani PC pri sebemensi zatezi

Zdravim, mam problem s PC neni nijak stary konfigurace je celkem dobra a problem nastane v okamziku, kdy PC lehce zatizim, uvedu priklad, hraju hru World of Warcraft v pohode, jenze jakmile ho spustim 2x tak PC zacne byt hlasitejsi a vydrzi maximalne 10 minut pak se proste vypne, raz za cas se stava ze se vypne i kdyz treba jen brouzdam po internetu. Vsechny betraky bezi zadny nestpji. Moje konfigurace:

CPU: Intel Core 2 Quad Q6600 2,40GHz 8MB

M.board: Asus rampage formula iX48 DDR2

RAM: 2x 2GB

HDD: 1x 160GB

GR: Ati radeon HD4850 DDR3

Teploty grafiky jsou straslive. Pres devadesat stupnu v idlu HD4850 mit proste nemuze. Uhnil ti chladic (nejspis "dira" mezi chipem GPU, pametmi a plochou chladice). Sundat, vycistit, premazat, nasadit. Opatrne! Kdyz to moc pritahnes, po*urvis chip.

Já tedy nejsem moc odborník, ale na teploty bych to tipoval taky. Ony vůbec všechny ty teploty přes 60 °C v klidu jsou nějak podezřele vysoké. Ten tvůj stroj musí řvát jak tur, dle neslýchaných otáček větráčků. Ještě zkus kouknout do BIOSu. U některých desek lze nastavit v BIOSu teplotu, při jejímž dosažení se má PC vypnout. A doporučuju ty teploty řešit. Pokud nemáš v místnosti s počítačem 30 °C, je teplota idle CPU přes 60 °C hodně. Už jen kvůli tomu hluku vyměň BOX (nepochybně tam je) za něco lepšího. Ale je to na tobě. A přes 90 °C aby měl v klidu GPU? To snad ne...

Tak jsem dotahnul a procistil chladic :) jinak jsem se ptal techniku v czc.cz a odpovedeli mi:

Dobrý den
Mám též GK ATI 4850 a v klidu jsou doopravdy teploty kolem 80 stupňů.Při 100% zatížení mám teploty do 90% stupňů.
Zkuste jemně dotáhnout šroubky na chladiči od GK.
S pozdravem Hájek Zdeněk

Tak uvidime.